Слово зберегло Україну

Валентина СИДОРУК,

голова журі конкурсу,

член Правління

Іллічівської “Просвіти”,

Одещина

 

Цікаво відзначили іллічівські просвітяни 146ту річницю від дня народження нашої організації. Після вступного слова ведучої прозвучав Гімн України у виконанні хору “Червона калина” і всіх присутніх. Хвилиною мовчання вшанували Героїв, які загинули в борні з московським окупантом. Просвітяни виголосили десять заповідей просвітянина (Видання Товариства “Просвіта”, Львів, 1926 р.). Ось деякі з них:

“Просвіта” — це найкращий вартовий українського духу. Стань в її рядах!”

“Нехай не буде жодного українця, який не був би членом “Просвіти”!”

До лав Іллічівської “Просвіти” вступили нові члени.

Голова ІМО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка О. Кривошапка зазначив: “Всі ми бачимо, до чого призвело в Україні нехтування питаннями ідеології, культури, недооцінювання значення інформаційних засобів. “Просвіта” впродовж років б’є тривогу з цього приводу”. Цитату з виступу голови ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Павла Мовчана він закінчив словами: “Як нам вистояти в цьому глобалізаційнонівеляційному процесі? Вирішити це маємо самі, адже тут нам ніхто не допоможе”.

Наші просвітяни давно вирішили: працювати! Тому ми весь час у справах, у клопотах. Відповідно — і дякувати було кому за роботу, і нагороджувати було кого.

Друга частина свята — підбиття підсумків конкурсу “Знання. Творчість. Інтелект”, що був організований “Просвітою” саме до 8 грудня. Учасники — старшокласники іллічівських шкіл. Журі плідно працювало, готуючи завдання і визначаючи переможця. Конкурс відбувався у три етапи: “Мовознавець”, “Ерудит”, “Творчий”. У першому етапі були звичні для учнів мовні завдання, тому найбільше нас цікавило, які роздуми прочитаємо в творі “Слово — найтонше доторкання до серця”. І очікування наші справдилися: роздуми були зрілі й щирі: “Слово зберегло Україну”, “Невміння правильно висловити свою думку призводить нас до непорозумінь та помилок”, “Слово може поранити серце, а може вилікувати найглибші рани”, “Від гарного слова квітне душа”, “Людина повинна завжди думати про те, що говорить, аби не завдати болю іншим”.

Другий етап конкурсу — “Ерудит”, складався із запитань, що мали показати загальний розвиток учнів.

Третій етап — найцікавіший. Бо де ж ви ще знайдете такі завдання: “Підготуйте “наукову доповідь” на одну з тем: “Баба з воза — кобилі легше”, “Видно зайця по вухах”, “Хоч в лоб, хоч по лобі”, “Краще мовчати, ніж брехати”, “Держись, Хома, іде зима”, “Зарікалася свиня…”, “Шила в мішку не сховаєш”, “Сорока на хвості принесла”.

Новий вид роботи — інтерв’ю — зацікавив дітей найбільше. Інтерв’ю брали у відомих людей нашого міста: заст. міського голови, ветерана педагогічної праці, лікарянарколога, директора судноремонтного ліцею, хореографа, народної майстрині, директора міської бібліотеки, настоятеля СвятоУспенської церкви, директора музею порту, ветерана Другої світової війни, волонтера. Серед цих людей є просвітяни, і ми дуже раді, що вони могли висловитися, адже основне наше завдання — заохотити іллічівців до просвітянської роботи.

Багато розумних думок цих людей закарбуються в дитячій пам’яті, спрацюють на формування громадянина.

Неможливо передати всі ті побажання й добрі слова, сказані людьми нашого міста. Ми друкуватимемо ці інтерв’ю в міській газеті.

Переможцем конкурсу “Знання. Творчість. Інтелект” визнано Олександра Чермних, учня школи № 6. Відзначені в номінаціях “Мовознавець” — Анастасія Муравська, учениця школи № 6; “Ерудит” — Наталя Бровата, учениця школи № 6; “Найдотепніший” — Василь Орєшкін, учень Малодолинської школи; “Найоригінальніший” — Анастасія Юдіна, учениця школи № 1; “Юний просвітянин” — Дарина Гаман, учениця школи № 6; “Юний журналіст” — Дмитро Баришев, учень школи № 4; “Найдотепніший науковець” — Дмитро Коваленко, учень Олександрівської школи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment