Святий Миколай привітає козачат

Наталя КУЛІШ

 

— Прийом у козачата відбувся 14 жовтня, на День Покрови Пресвятої Богородиці і День Українського козацтва, — розповідає Михайло Сопівник (до всього, голова Ради Старійшин, генералполковник козацтва). — Козацьку присягу і духовну висвяту діти прийняли на Покрову. А реєстрові грамоти вручатимемо до Дня Св. Миколая. Для школярів це стане посвідкою справжніх козачат.

Такі реєстрові грамоти отримають 25 учнів 5 класу №184 школи Дніпровського району Києва. Їхній класний керівник Леся Грома, учителька української мови і літератури, є очільником просвітянського осередку школи. Поєднання козацької тематики з просвітянською роботою не тільки у школі №184, а й у школі №187 Дніпровського району Києва вже стало доброю традицією.

— Заходи, які проводить Леся Грома у школі, мають і літературне спрямування, — розповідає поет і учасник хору “Гомін” Петро Шульга. — Щомісяця на базі шкільного просвітянського осередку відбуваються зустрічі з письменниками. У жодній київській школі не було так багато українських письменників, як у цій. Недавно була зустріч із літератором і видавцем Михайлом Слабошпицьким. Він до дітей прийшов не з порожніми руками: привіз багато книжок у подарунок.

— Під час заходів серед дітей завжди нагадую, що звання козак не для отримання зірок, а для дій на славу України, — наголошує Михайло Сопівник. І школярі, хто відчув педагогіку Лесі Громи, саме такі: старанні і наполегливі в пізнанні історії українського козацтва. Бо первинний осередок “Просвіти” у школі №184 — постійно діючий завдяки активності Лесі Станіславівни, яка віддає серце і душу дітям. Цікаво, що минулорічних випускників (24) вона провела у доросле життя власноруч вишитими рушниками. Ініціативна вчителька організовує для дітей і походи в театри, кіно та різні екскурсії.

Але найпопулярніше місце спілкування козачат — це туристичний Клуб “Робінзон”, який очолює полковниккозак, педагогорганізатор Олександр Шепнівський. Клуб краєзнавчопізнавального характеру об’єднує 5—6 шкіл Дніпровського району. Олександр Шепнівський дбає, щоб діти знали і про Крути, і про Батурин, про Хортицю і Чигирин, де проходив шлях українського козацтва.

18 грудня у Музеї гетьманства Верховному отаману МА “Козацтво”, маршалу козацтва Михайлу Шитому до його 60ліття Микола Нестерчук вручатиме нагороду “Будівничий України”. Президент Всеукраїнського об’єднання мисливців і рибалок Михайло Шитий є меценатом “Просвіти”. Всі просвітянські заходи для дітей фінансує коштом власного бізнесу.

Під час святкування Дня Св. Миколая, окрім реєстрових грамот, діти отримають подарунки від просвітян: “Кобзарі” і дитячу колекцію компактдисків (“Я і Україна”, “Міфи України” тощо). Це записи традицій українського народу, казки і навчальні уроки з країнознавства, літератури та історії.

Перед початком заходу для дітей у Музеї гетьманства проведуть годинну екскурсію, щоб “вони просякли козацьким духом”. Це і буде моментом ефективного виховання дітей.

Ще один просвітянський захід у передноворічні дні ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка проведе 19 грудня в Музеї видатних діячів української культури. Це дитяче свято “Ой хто, хто Миколая любить”. Подарунками учасникам заходу від “Просвіти” стануть 30 аудіокомпактдисків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment