Чорний вівторок та «Іскандери»

Загальновідомо, що мавпа з гранатою, — то вельми небезпечно. Сучасна Росія дедалі більше нагадує таку собі мавпу з термоядерною гранатою. Чи можна ту проблему вирішити немавп’ячими методами? Виявилося, можна. Далі коротка стенограма подій на двох фронтах: військовому та фінансовому.

Між пізнім вечором неділі 14 грудня і раннім ранком понеділка 15 грудня (точніше сказати неможливо, тому що маємо таємність поросійськи) пан Шойгу оголосив раптові, як завжди, навчання Західного військового округу РФ, зокрема й доставку та розгортання в Калініградській області “Іскандерів”.

В обід у понеділок ракети доставили й деякі поважні експерти голосно заявили, що вони в Калінінграді й залишаться, аби  погрожувати різним шведам. Здалося, що хтось у РФ взявся діяти посправжньому, аби довести: ми слів на вітер не кидаємо.

Тепер про гроші. У понеділок, 15 грудня, рубль під час спокійних (до 14.00) торгів раптом впав на 11,4 % — з 56, 8919 до 63,339 за долар. Як стверджує Вайсберг, за активної гри нерезидентів проти рубля й продажу рублів десь на Лондонській біржі.

Усе це назвали “чорним понеділком”.

Так, Центробанк РФ спромігся відіграти й закріпив курс на рівні 58, 3461 за долар (між іншим, біржевий курс так і лишився 64,4455 на 6,54 рубля нижче, чим було вранці). Але вочевидь ті, хто посилав у РФ “Іскандери” загрожувати шведам і всілякому НАТО, нічого не зрозуміли. У вівторок навчання в Калінінградській області увійшли в активну фазу: “Іскандери” почали бойове розгортання. Тобто воно було, безумовно, навчальним, але, поперше, всі пам’ятають, чим закінчуються навчання в Ростовській області. Подруге, підготовка “Іскандерів” до навчального пуску зовні є майже такою, як підготовка їх до пуску бойового. Це викликало підозри, особливо у зв’язку з загрозами російських “яструбів” й доведеною вже всім відомими подіями певної неадекватності деяких російських керівників.

Почалися навчання “Іскандерів” за годину до відкриття Лондонської біржі,  а вона відкрилася за розкладом. І вже через півтори години після початку навчань рубль навіть не падав — він “долав звуковий бар’єр”, летів швидше власного вереску.

У результаті цих загроз “Іскандерів” й атак нерезидентів уже на 16ту годину за московським часом рубль долетів до 86 за долар, впав на 47 % за кілька годин. Наприклад, у банку “Югра” в Єкатеринбурзі за долар просили 110,05. На тлі цього рубльового вереску “Іскандери” в Калінінграді близько 15.30 за московським часом раптом припинили загрожувати, згорнули свої навчання й рушили до місця завантаження, оголосивши, що залишатися в Калінінграді вони всетаки не будуть.

І дивним чином уже через 20 хвилин рубль припинив падати, тобто в термінах директора аналітики з “Регіону” — припинилася атака нерезидентів. До вечора рубль закріпився десь 67—68 за долар, а ЦБ РФ навіть зафіксував курс на середу 17 грудня на рівні 61,15 за долар.

“Чорний вівторок” закінчився. Залишив не тільки спогади про цифру “100” в клітинці “$ — продаж”, а й відчуття, що хтось, здається, хотів сказати поводирям РФ щось важливе. Про те, що може бути, якщо гра почнеться справді подорослому. І навіть зовсім без застосування будьяких військових засобів. І — боронь Боже! — без найменших спроб розсмішити “Іскандери”.

Очевидно, що хтось у Кремлі добряче загрався й спровокував своїх геополітичних супротивників на реакцію. Але ж було давно вказано, що коли хтось, у кого ВВП не сягає й 2 трильйонів зелених, кидає виклик комусь, у кого сумарний ВВП 64 трильйони, то це ніякий не виклик. Це скоріше моська проти слона. Ставати на шляху розлючених слонів не варто за жодних обставин.

Увечері “чорного вівторка” анонімний чиновник апарату уряду РФ сказав: “Усі розуміють, що теперішня економічна криза — наслідок кризи політичної, яка почалася з поверненням Путіна у Кремль. Тому жодні термінові фінансові чи економічні антикризові заходи розв’язати цю кризу не зможуть”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment