Міністру освіти і науки України Квіту С. О.

 

Шановний пане Міністре!

Пропозиції Міністерства фінансів щодо змін до законодавчих актів України, якими передбачається запровадження антисоціальних пропозицій Уряду — це, на нашу думку, антинародні дії і викликають глибоке обурення.

Учительство України за всю свою новітню історію перебувало в стані загальнодержавного приниження: фінансування освіти та науки — залишкове, оплата праці педагога ніколи не відповідала загальнодержавному рівню та 57 статті Конституції і була незрівнянно низька порівняно з іншими державами. Чому пан Яценюк прирівнює українські реалії до європейських!? Ми, освітяни, жили з петлею на шиї, яку то злегка попускали, то затягували, але давали дихати, і ми вчили сільських дітей гідності, давали знання, оберігали їхню чистоту і моральне здоров’я, дарували надію на майбутнє…

Сьогодні уряд під час реалізації своїх планів має намір, як ми зрозуміли, знищити сільське населення, відібравши всі права:

— Право на освіту, бо школа буде закрита, а 80 % сімей села не зможуть забезпечити своїх дітей усім необхідним, купити підручники, оплатити медицину, навчання, оздоровлення і переїзди до іншої школи;

— Право на працю і пенсію, бо в селах немає роботи, і кожен виживає, як уміє сьогодні, і позбавлений впевненості у благополучному завтра;

— Право на відпочинок, бо клуб і бібліотека будуть зачинені, а пізніше зруйновані;

— Право на існування, бо комунальні тарифи для безробітних селян — непідйомні, а пенсії мізерні;

— Право дітей на харчування, бо за нього платити нічим…

Ми ж розуміємо, що обіцяна адресна допомога тільки декларується, але не виконується, тому важко здогадатися, на який кінцевий результат у селі сподівається Уряд…

Ми протестуємо проти такої агресії щодо сільських мешканців як складової українського народу. Хіба такими мають бути завоювання Революції Гідності? Чому нічого не сказано у планах Уряду про повернення розграбованих і виведених за межі держави коштів? Чому не ухвалюються термінові заходи з легалізації економіки? Чому не ухвалюються негайні заходи для забезпечення чесної декларації доходів чиновників та олігархів? Чому не ведеться боротьба з мільярдними податковими “ямами”? Чому до цього часу активно працюють корупційні схеми? Чому затягують мотузку на шиї тільки у людей із низьким рівнем доходів?

Пане Міністре! Ми не приймаємо таких змін. Ми сподівалися, що конституційні права вчителів України будуть дотримані. Вважаємо неприпустимим вирішувати проблеми держави ціною життя своїх громадян, до того ж — найнезахищеніших, до яких належать і вчителі.

Ми висловлюємо свою рішучість і готовність до відстоювання своїх прав та інтересів у протестних масових заходах освітян і народу України! І все ж плекаємо надію на Вашу підтримку і захист.

 

Колектив учителів КЗО “Військова середня загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment