Реалії Донецька: загальна ненависть і приниження

Марія ОЛІЙНИК,

м. Донецьк

 

Є дві теми, які активно обговорюють останніми днями: зупинка гуманітарного конвою від Ахметова та курс російського рубля.

Нам, хто живе в “ДНР”, давно все ясно: Путін постачає терористам зброю та військових, які або “заблудились”, або їдуть сюди на “відпочинок”, а Ахметов — їжу, ліки для них же. А щоб підтримати імідж, трохи віддає бабцям і дітям, які назавжди повинні запам’ятати, за кого треба голосувати, хто їхній рятівник і благодійник.

Гуманітарні конвої Ахметова для підтримки бойовиків курсують від серпня, з того часу як Москва відкликала керівників терористичної організації “ДНР”, громадян РФ, членів ФСБ РФ Бородая та Стрєлкова, від якого і Ахметов, і донецький міський голова мусили втікати до Києва, і поставила корінного донеччанина без вищої освіти, слюсаря 6го розряду Захарченка.

 

Із керівником бандформування “Оплот” Захарченком жодних розбіжностей у Ахметова немає. Його гуманітарні конвої супроводжують бойовики та “поліція” “ДНР”, ніхто не збирається Ахметова розкуркулювати, як це хотів зробити Стрєлков. Повноцінна співпраця сьогодні, як і раніше, коли саме люди “Оплоту” взяли під охорону особняк Ахметова, коли наприкінці травня натовп сепаратистів вирушив у Ботанічний сад для захоплення резиденції олігарха “Люкс”.

І про це знали і “папєрєднік” голови Донецької обласної державної адміністрації Тарута, і теперішній Кіхтенко. І я переконана, знає Президент України Петро Порошенко. Ахметов відновлює свій вплив на Донбасі, який був підірваний внаслідок кремлівського проекту СтрєлковаБородая “Русская весна”. Затягування військових дій, постачання бабцям гречки — не Україною, а “господарем” Донбасу, повернення Донбасу в Україну в якомусь “особливому статусі” — усе це працює на попередній план Ахметова, працює проти української влади, проти Президента України, на відторгнення цієї української території, посилення ненависті до українців. Тут стараються російські ТВ, ТВ “Оплот”, ТВ “Донецкая республика”, ТВ “Юнион” за повної відсутності з квітня будьяких українських ЗМІ. Інформаційною політикою на Донеччині не переймається ніхто! А глава АП в інтерв’ю “Українській правді” стверджує, що не обговорює бізнеспитання з олігархами:

“…Я, чесно кажучи, його (Ахметова. — Ред.) бізнеспитання не обговорюю. Ми більше обговорюємо те, що відбувається на Донбасі, оскільки його це, безумовно, серйозно хвилює. До речі, він зараз надає серйозну допомогу регіону”, — зазначив Ложкін. Отже, такий стан “допомоги” Ахметова “ДНР” Ложкін вважає нормальним!? Залишити регіон за собою та розпоряджатися фінансами, які будуть виділені на відновлення інфраструктури Донбасу? Бо інакше чому б Ахметову не виділити кошти, передати їх Україні на допомогу ЗСУ чи добровольчим українським батальйонам, а гуманітарну допомогу роздавати від імені України нужденним, наприклад, через товариство Червоного Хреста, українських волонтерів, тих же працівників СКМ Ахметова, але — від України! Та зась. Сюди українським волонтерам дорогу закрито, хіба що відразу в катівні батальйону “Восток”. Не пропустять сюди і гуманітарну допомогу від України. Отакий фарс, комедія чи трагедія розігрується на очах усього світу.

Світ і влада в Києві мали б уже зрозуміти, що війна на Донеччині могла б давно закінчитись, якби батальйонам “Оплот”, “Восток” дав команду скласти зброю їхній організатор і спонсор.

Але тоді не потрібні будуть пенсіонерам, інвалідам, дітям Донеччини 100гривневі подачки Ахметова раз на місяць у вигляді “гуманітарної допомоги”, за якою треба вистояти на морозі півдня в черзі. Вони, отримавши від українського Уряду свої законні соціальні виплати, спокійно куплять собі як мінімум удесятеро більше в магазині без будьякої черги. Все це бридко й огидно: супермаркет “Ашан” у Донецьку закрився через неможливість завозити продукти, а “Амстор” і “Брусничка” прекрасно працюють і завозять безперешкодно продукцію з Києва, зокрема фабрики “Рошен”? Як і з Донецька до Києва. І мене не дивує, чому так звана “приватна” армія Коломойського зупинила конвой так званої “приватної армії” Ахметова тільки 15 грудня, а не набагато раніше. Адже за мінськими домовленостями обмін усіх на всіх, — а саме це було попередньо заявлено причиною зупинки батальйонами Коломойського гумконвою Ахметова — мав би давно закінчитись!

Дивне мовчання Президента України в цій боротьбі двох олігархів!

Складається враження, що всі заробляють на війні. І олігархи, і Уряд Яценюка, і Президент Порошенко. І їх не цікавлять ні долі переміщених осіб, які поневіряються поза межами “ДНРЛНР”, ні тих громадян України, від яких фактично відмовилась Україна і які намагаються вижити на території терористичних організацій “ДНРЛНР” без будьяких ознак тут української влади. А найголовніше — це танці на трупах тих військових ЗСУ та добровольчих батальйонів, які чомусь і досі не зараховані до складу армії, хто бореться, не дивлячись ні на що, за цілісність України. Від усього, що відбувається, нудить, хочеться втекти світ за очі, щоб не чути цю брехню, договорняків, не бачити цих зрадників України. Але, зціпивши зуби, треба нам вірити, що знайдеться в Україні сила, яка відправить на смітник історії тих, хто сьогодні гендлює людськими життями, хто руйнує, здаючи одну за одною частини території України заради свого бізнесу, а не будує ту європейську Україну, за яку стояв Майдан. За яку гинули покоління патріотів. Щоб не зрадити жертв Майдану, щоб не зрадити донеччан Дмитра Чернявського, Володю Рибака, Валерія Сала, які першими загинули на Донеччині від рук тих, кого захистив від зачистки Ахметов і Ко      6 квітня в незаконно захопленому приміщенні Донецької обласної державної адміністрації, називаючи цю гопоту з колорадськими стічками та державними прапорами РФ людьми і поділяючи їх “вимоги”.

І тепер ця, врятована Ахметовим, гопота “править” по повній програмі — як їй наказує Москва. Із програм шкіл вилучено все, що пов’язано зі словом Україна. А кілька днів тому на магазині “Український сувенір” навіть вивіску наказали поміняти на просто “Сувенир”. Ненависний їм “квиток” на проїзд у міському транспорті замінили на “билет” від імені “Донецкой народной республики”. Вогнем і мечем триває зачистка території “ДНР” від усього українського, а не від терористів — як мало б бути при проведенні АТО. Загальна ненависть і приниження. У розсилках пресслужби Донецької облдержадміністрації про соціальнополітичну ситуацію в Донецькій області й згадки немає про те, що ж твориться на території половини області, що відбувається з мільйонами громадян України, які тут виживають. Що це? Байдужість? Свідома здача ще однієї частини території Росії?

Щодо другої теми. “Фінансова катастрофа” в Росії має вплив і на українську економіку. І, наприклад, якщо в січні найпоширеніша пенсія в Україні в 1150 гривень складала 144 долари США, то сьогодні при курсі 16 гривень за долар — це тільки 72 долари США. Зменшилися вдвічі і зарплати. При збіднінні вдвічі нам пропонують програму Кабінету Міністрів, яка є просто вбивчою. Як виживати людям в умовах багаторазового підвищення тарифів на всі групи товарів і послуг із замороженими зарплатами і пенсіями — невідомо. Мабуть, буде реалізовано план, згідно з яким в Україні має вижити тільки кілька мільйонів громадян для обслуги олігархів. Адже підвищення пенсійного віку, скасування стипендій (крім сиріт, інвалідів, малозабезпечених і молодих батьків), скасування доплат за наукові ступені та вчені звання викладачам, скасування пільгового проїзду для студентів за відсутності стипендій, безкоштовне навчання школярів тільки до 9 класу, наповнюваність класів не менше 20 осіб для обласних центрів, і не менше 30 учнів для Києва, скасування безплатного харчування для учнів 1—4 класів, скасування пільгового проїзду школярам і безкоштовного проїзду для дітей із багатодітних сімей, збільшення навантаження вчителів із 18 до 22 годин на тиждень (в умовах відсутності індексації зарплат) і скасування доплат за класне керівництво і перевірку зошитів, збільшення навантаження вихователів у дитсадках із 30 до 36 годин на тиждень, збільшення доплати за харчування дітей у дитсадках із 50ти до 80 відсотків у містах, і з 30ти до 60 % у селах, скасування норми про безкоштовну меддопомогу в лікарнях, яка прописана в Конституції. І таке інше. Ознайомившись із цими “реформами”, запитуєш себе: хіба це не геноцид? Що це за такий режим економії? Що це за реформи в галузі освіти та науки, які однозначно сприяють знищенню наукового та культурного потенціалу України, продукуванню тупого й неосвіченого населення, яким легко маніпулювати? А реформи Кабміну в галузі соціальної політики знищують українців на економічному рівні фізично, причому це стосується всіх вікових груп населення: від дітей до пенсіонерів.

Десятий російський гумконвой для бойовиків відправився із Ногінська 18 грудня. Він доставив їм все, що треба, і вивіз те, що їм хотілося. Адже Україна не контролює ці гумконвої із РФ. А далі — звичні пограбування, мародерства, захоплення приміщень тощо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment