Санкції таки діють

 

Останні події на російському фондовому ринку декого вражають своєю “несподіванкою”. Так, наприклад, станом на 16 грудня індекс РТС на московській біржі впав на 12,41 % й складає 629,15 пунктів. Акції Сбербанку РФ за один день впали на 11,03 %.

Можна спитати, а до чого тут санкції, бо ж зусиллями пропутінських тролів в інтернеті поширюється думка, що Путін “всєх пєрєіграл”, а санкції взагалі смішні.

А чи так це насправді? Читачі просвітянського часопису мають знати та розуміти, як працюють санкції.

Справді, західний світ (США та Євросоюз) могли б відправити РФ у середньовіччя протягом однієї доби. Для цього треба зробити лише три кроки: запровадити санкції із забороною торгівлі нафтою та газом із Росією, видалити РФ із системи розрахунків СВІФТ та відключити РФ від джипіес.

Але такі дії спричинили б певне безладдя у світовій економіці. Тому обрали інший шлях.

Зауважмо, що люди з ради безпеки РФ, які ухвалювали рішення щодо введення військ в Україну в останні години лютого цього року, яке потім було “легалізовано” ухвалою Ради Федерації Росії на терміново зібраному у суботу 1 березня засіданні, вочевидь про жодні санкції навіть не думали.

Але ринок зреагував миттєво. Уже в понеділок 3 березня фондовий ринок РФ впав на 12 %. Рубль тоді впав значно менше, це було “дивом”, але диво пояснювалося просто: протягом одного дня спалили 12 млрд доларів золотовалютних резервів (ЗВР) РФ. А ще не було жодних санкцій.

Треба розуміти, що більшість санкцій, які зараз введено проти РФ, пов’язані з окупацією Криму. Оскільки керівництво РФ стверджує, що “кримського питання не існує”, то більшість санкцій не скасують.

Уже на початку літа більшість банків західного світу у своїх внутрішніх документах прямо заборонили будьякі фінансові зв’язки з будьякими установами Росії щодо кредитування цих установ. Підкреслимо, з будьякими установами РФ, незалежно від того, під санкціями вони чи ні. Тобто так звані комплаєнсофіцери банківських установ Заходу ніколи не дадуть дозвіл на такі оборудки, тому що вони відповідають за наслідки такого дозволу не тільки звільненням та отриманням заборони на професію, а й можливою кримінальною відповідальністю. На їхньому жаргоні це звучить приблизно так: “Не чіпайте ЦЕ навіть дуже довгою палкою…”.

Тобто, фактично всі установи РФ стали “токсичними” для світових фінансових установ. І сподівання декого в РФ, що, наприклад, можна оборудки провести через якийсь китайський банк в офшорі Макао, марні. Оскільки банк, який на це наважиться, миттєво виключать зі світової фінансової системи, бо стане також тим “ЦЕ”, яке не можна чіпати навіть дуже довгою палкою.

Це означає, що установи РФ фактично втратили можливість перекредитування в світовій фінансовій системі. Зрозуміло, що за таких умов не може бути й мови про якісь інвестиції в РФ.

Дехто в РФ вважає, що це дуже гарно, бо дасть поштовх для “імпортозаміщення”, як це було 1998 року. Але зараз ситуація радикально відрізняється від того, що було 1998го. Тоді існували вільні потужності, які можна було завантажити, та були кваліфіковані кадри. Зараз немає ані тих потужностей, ані кадрів. Локалізація економіки РФ складає 30 %.

Кілька прикладів. Розрекламований літак “СухойСуперджет” майже на 90 % складається з імпортних комплектуючих. Навіть те, що вважають товаром російського виробництва, насправді безпосередньо залежить від імпорту. Наприклад: насіння картоплі і навіть запліднювальний матеріал для корів у РФ — імпортний. Економіка РФ настільки інтегрована у світову, що спроба перетворити її на таку собі Північну Корею не можлива навіть теоретично.

Останні події на фондовому ринку РФ свідчать, що Центробанк РФ потрапив у ситуацію, яку шахісти називають цугцвангом, тобто будьякий хід ситуацію тільки погіршує. Спроба зупинити обвальне падіння рубля валютними інтервенціями не може зупинити це падіння, оскільки фінансовий ринок, до речі, найбільший у світі ринок, набагато більший, ніж ринок акцій та облігацій, призводить тільки до спалювання ЗВР. Спроби зупинити падіння підвищенням ставки рефінансування (зараз вона складає 17 %) справді трохи призупиняє падіння рубля, але також зупиняє економіку як таку. Оскільки ставка кредитування в межах РФ автоматично стає більшою від можливого прибутку, тобто кредитування стає таким, що не має сенсу.

Зупинення економіки призведе до масових звільнень, що стане причиною банкрутств величезної кількості домогосподарств, що стане ще одною причиною банківської кризи, а ще є інші причини…

Тобто те, що зараз відбувається, є логічним наслідком побудови неофеодальної системи в РФ із 2003 року та процесом виключення економіки РФ із глобальної економіки, який розпочався з анексії Криму.\

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment