«Толока» з годівничками

Команда фільму “Толока” на чолі з режисером Михайлом Іллєнком у парку імені Тараса Шевченка провели акцію “Мала Толока. Створюємо хаткигодівнички для птахів”. Це черговий заклик до українців підтримати морально та матеріально українське кіно.

До акції долучилися актори Богдан Бенюк, Дмитро Лінартович, письменники Брати Капранови та Сашко Лірник. Кожен міг допомогти своїми гривнями, купивши “толокугодівничку”.

Олена МАЧУЛЬСЬКА

Фото автора

 

Фільм “Толока” Михайла Іллєнка — це екранізація вірша Тараса Шевченка “У тієї Катерини хата на помості…”. Зйомки фільму розпочалися у лютому 2013 року. На жаль, команда змушена була припинити роботу влітку того ж року, відзнявши лише частину матеріалу.

Кінорежисер розповів, що хата у фільмі одна з дійових осіб, на рівні з головними акторськими ролями. Її знищують, спалюють, утім вона відроджується. 14 разів хата толокою підіймається. Вона то шпаківня, то годівничка. Хата — це один із символів України, а толока — сила, яка рятувала Україну від нещастя — війни, революції, голодомору.

За задумом режисера, фільм мав би побачити світ під 200річчя від дня народження Тараса Шевченка 2014 року. Ідею екранізації твору Шевченка Михайло Іллєнко виношував із далекого 1967 року. Можливість екранізації виникла зараз, але через брак коштів призупинилася.

Бюджет фільму становить 28 млн грн. Частину суми виділила держава, решту — інвестор.

— Нам вистачило державних грошей, які були запрограмовані, на половину фільму. На жаль, інвестор не профінансував обіцяну суму, тому ми нагадуємо про себе за допомогою таких акцій. Вони у нас різні. Впевнено можу сказати, що фільм буде відзнятий, — повідомив режисер Михайло Іллєнко.

Режисер розповів, що зараз фільм знятий на 45 відсотків, не вистачає приблизно 14 млн грн. Як тільки з’явиться фінансування, команда готова приступити до продовження.

— Є рішення Верховної Ради про стовідсоткове державне фінансування. Рішення є — грошей нема, а долар скаче, — зауважив М. Іллєнко.

Охочі долучилися до акції, купивши хаткугодівничку і власноруч її розмалювавши. Вартість однієї годівнички — 200 гривень. Зібрані кошти з продажу годівничок додали для поповнення бюджету української кінострічки “Толока”. Учасниками акції здебільшого були батьки з малечею, які відпочивали у парку. Мороз і вітер не завадили дітлахам розфарбувати годівнички та разом із батьками й організаторами розвісити на деревах.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment