Від Революції гідності — до гідного життя

Світлана МАСЛОВСЬКА,

голова Заставнівського районного осередку товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка, Чернівецька обл.

 

Кожен день тижня — насичений і наповнений різними ідеями та ініціативами. У понеділок — Благодійний ярмарок, у ВПУ24 він відбувався вперше. Навчальний заклад майже три тижні готувався до нього: діти виготовляли вироби з дерева, металу, пластику, полотна, шили, вишивали, готували смачні тістечка, торти, пампушки, коптили рибу, робили шашлики тощо. Понад 4,5 тисячі грн виручили благодійники і того ж дня передали гроші на лікування та реабілітацію поранених земляків.

У вівторок була виставка малюнків учнів училища на тему “Євромайдан нашими очима”. Відчувши магічну силу зображеного, розумієш — створене дитячою рукою ішло з глибини душі. У середу подивилися актуальну виставу Чернівецького музичнодраматичного театру ім. О. Кобилянської “Як козам роги виправляють” (Ю. Федькович, В. Шекспір) за п’єсою Ю. Федьковича “Події відбувалися в Заставні”.

Та найбільше вразила інсценізація “Від Революції гідності — до гідного життя”, яку презентували в четвер у залі ВПУ. Мабуть, це одна із небагатьох виховних годин, коли учні сприймали побачене мовчки і… плакали. На сцені — шини, мішки, бруківка, металеві та дерев’яні уламки огорожі, жовтоблакитний прапор… А ще — лампадки і квіти… На сцену виходять дівчата і хлопці у вишиванках, у руках написи: Гідність, Патріотизм, Чесність, Справедливість, Милосердя, Героїзм, Мужність, Нація. Усі ці якості має наша нація, молодь якої вийшла на Майдан, аби відстояти право на краще життя.

Ведуча М. М’якота нагадала, як усе починалося з мирної демонстрації без політиків, де головною рушійною силою були студенти з вигуками: “Україна — це Європа”. Молодь тоді відчула: це її шанс змінити країну. І Україна змінилася. Стали іншими ми, своєю небайдужістю сколихнули світ. На екрані кінокадри вбивств, прощання з Небесною сотнею — людьми високої гідності. Мовчазну тишу порушує крик душі євромайданівця Віталія Петришака, якому болить Майдан і досі, адже залишилася не виконаною головна місія і мета Майдану — не покарані злочинці, держава веде торги із так званими ДНР та ЛНР. Він назвав Революцію гідності воскресінням бойового духу нашої нації, а нинішню АТО — національновизвольною війною, яка триває вже кілька століть. Закликав виховувати в собі гідність, бо держава без гідності приречена.

Справжнім уроком духовності та патріотизму можна назвати звернення до учасників зібрання заступника голови Чернівецького обласного об’єднання “Просвіти”, заслуженого артиста України Івана Дерди. Іван Михайлович вручив Світлані Масловській Диплом XV Загальнонаціонального конкурсу “Українська мова — мова єднання”, який відбувається в Одесі, за ІІ місце у номінації “Квітни, мово наша рідна”.

Бібліотекар ЦБС Наталія Ватаманчук ознайомила всіх із виставкою різних друкованих видань про події річної давнини, а викладач училища, активіст Заставнівського Майдану Іван Козак, Олена Петрушко, Олександр Дрига прочитали вірші. Виступили юні бандуристки, учениці Заставнівської музичної школи Марія Пазюк і Олена Щербак і учениця ВПУ Корнелія Пентелейчук.

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment