За Україну в НАТО

Тетяна ВОРОНЦОВА

 

“Україна не може охороняти свою безпеку самотужки, як і будьяка інша країна світу. А іншої структури, яка б могла захистити нашу країну, окрім НАТО, я не бачу”, — розпочав збори оргкомітету перший президент України Леонід Кравчук, який разом із експрем’єрміністром України, генералом Євгеном Марчуком, ексміністром закордонних справ Володимиром Огризком, письменниками і громадськими діячами Павлом Мовчаном та Дмитром Павличком, народним депутатом багатьох скликань, ексміністром екології Іваном Зайцем та експредставником України в Раді ООН Володимиром Василенком стали ініціаторами активізації НАТОвського питання у суспільстві.

“Звісно, це не означає, що ми повинні сидіти і чекати, доки нас хтось захистить, але в сучасному світі будьякій державі вистояти самотужки — нереально. З іншого боку, у багатьох у світі є “сумніви”, чи справді українці хочуть бути НАТОвською державою, тому ми маємо пройти шлях усеукраїнського референдуму. Іншого шляху, як голосування, — немає. А коли своє вагоме слово скаже народ України, то і наші європейські партнери, і члени Альянсу будуть інакше, більш серйозно сприймати наше прагнення. Бо в іншому разі у них завжди є можливість сказати, що вступ до НАТО — це лише окрема думка деяких українських політиків”, — наголосив Кравчук.

За словами експрезидента, громадянський рух реалізовуватиме своє завдання у три етапи: поперше, організаційне оформлення структур у столиці і в регіонах та широка прапагандивна, роз’яснювальна робота, подруге, власне збір підписів із дотриманням усіх юридичних процедур, і потретє, проведення голосування.

За словами ініціаторів, юридична складова дуже важлива, оскільки попередні ініціативи різних політичних сил і зібрані ними підписи нівелювались через недотримання строгих формальних процедур.

Часових обмежень “пронатівці” перед собою не ставили, однак вирішили поспішити, щоб, можливо, провести сам референдум разом із місцевими виборами восени цього року.

“Можливо, обставини на Сході країни підштовхнуть події. Адже остання книжка Путіна, де він фактично зізнався, що заздалегідь планував анексувати Крим, як на мене, свідчить про те, що російський президент планує нові анексії. Коли це почнеться — у квітні, травні — то не ми, а наші європейські партнери будуть підганяти нас у цьому процесі”, — переконаний Кравчук.

Головою оргкомітету обрали Івана Зайця. Ось його коментар: “У нас дуже мало часу і дуже багато роботи. Ми повинні донести до кожної людини у найвіддаленішому селі, що в України немає іншого шляху порятуватись від агресії Росії, як вступ до потужного військового альянсу. Ми мусимо роз’яснити, які вигоди Україна отримає від цієї співпраці. Тому нам не потрібен великий організаційний комітет у Києві, адже основна робота буде зосереджена в регіонах, тож там мають зорганізуватись потужні команди активістів. У деяких областях вони вже є”, — сказав І. Заєць.

Він устиг об’їхати області, тож зачитав список людей, які вже погодились бути координаторами в регіонах. На Черкащині прапагандою НАТО та підготовкою до референдуму займеться народний депутат VII скликання Леонід Даценко.

“Ми маємо бути готові, що одразу після того, як публічно оголосимо про свій намір готувати такий референдум, підніметься п’ята колона, зокрема і в парламенті. За час незалежності України Росія занесла в голови українців багато інформаційного сміття стосовно НАТО, а зараз почнеться нова потужна хвиля дезінформації. Тому ми повинні провести серію лекцій у регіонах, пояснити людям, що таке НАТО сьогодні”, — запропонував Євген Марчук.

“Для цього я готовий домовитись із нашими партнерами в НАТО, тими ж поляками, словаками, норвежцями, які залюбки приїдуть в Україну і долучаться до цієї роз’яснювальної роботи”, — додав Володимир Огризко.

До оргкомітету вирішили залучити також Конгрес переселенців зі Сходу та Криму, щоб у роботу рівномірно були залучені всі регіони України. Також було запропоновано ініціювати ухвалення спонукальних звернень до Президента та парламенту на сесіях рад різних рівнів. Хоча владу на перших етапах вирішили поки що не залучати, щоб ініціатива була винятково громадською, адже це потім дасть додаткові аргументи Президенту і Верховній Раді під час переговорів із країнами НАТО.

Остаточне юридичне оформлення громадської організації, її реєстрацію і проведення широкого з’їзду активу з регіонів вирішили зробити до кінця квітня. Потім — розпочати безпосередній збір підписів, а їх, нагадаємо, потрібно зібрати не менше трьох мільйонів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment