Стежка до Кобзаря

Надія ОНИЩЕНКО,

м. Ніжин

 

Уже десяту Шевченкову весну Ніжинський обласний педагогічний ліцей зустрічає разом із молодими талантами. Цьогорічних номінантів із містечок і сіл Чернігівщини вітали переможці попередніх дев’яти Регіональних конкурсів учнівської творчості “Славні нащадки Тараса”.

Стежка до Кобзаря привела Мирославу Уніат після закінчення філологічного факультету НДУ імені Миколи Гоголя в Альбертський університет у Канаді. Нині дівчина працює менеджером із розвитку бізнесу в міжнародній компанії. Бере активну участь у культурному житті української громади. Авторка двох збірок поезій. Лауреат премії Альбертської Ради українського мистецтва та кількох премій від університету.

— Я вважала, що поезія — дар Божий. А виявилося, що це щоденне напружене самоудосконалення, — зізналася випускниця ліцею, а тепер уже першокурсниця факультету журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Якубів. Її лицарський обладунок — “то лиш віра, любов й незгасима надія”.

Дві вікові категорії учасників змагалися у двох номінаціях: “Вірш про Тараса Шевченка” та “Поезії довільної тематики”. Як відзначили члени журі: поет і прозаїк Анатолій Шкуліпа, прозаїк, журналіст, поет і науковець Олександр Забарний, поет і перекладач Олександр Гадзінський — найкращі зразки представили ті, хто ставиться до творчості як до повсякденної праці. Їхні глибокі роздуми обрамлені образною мовою, а біль Шевченка звучить як власний. Сильне Шевченкове слово “видирає всю душу” в десятикласниці Прилуцької ЗОШ І—ІІІ ступенів № 9 Ярослави Ворчак. А її ровесниця з Ніжинської гімназії № 3 Вікторія Черненко мріє про ковток свободи, щоб “наповнити ним всі легені доверху, стати ближче до музиприроди і більш не здригатися щоночі від феєрверку”. Але тривожне сьогодення змушує їх раніше дорослішати, бо на кону — “наше завтра й сьогодні”. Так вважає одна з переможниць конкурсу, другокурсниця філологічного факультету НДУ імені М. Гоголя Марина Лапай.

Дитячу щирість у почуттях і сміливість у словах десять років підтримують уже названі члени журі, організатори літературного турніру: директор ліцею Тетяна Шевчук і заступник директора Світлана Сліпак, упорядник і редактор збірника творчих робіт “Стежка до Тараса” Олександр Гадзінський і доцент Гоголевого вишу Алла Кайдаш, директор Благодійного фонду “Ніжен” Микола Шкурко, представники влади, підприємціблагодійники. Аби не меншало в Україні талановитих нащадків Тараса, їх покликані знаходити й долучати до конкурсу директори шкіл, керівники методичних об’єднань, учителі. Варто змінювати і формат змагання, щоб відомі поети й письменники змогли поспілкуватися з учасниками під час майстеркласів, побувати в музеях університету, познайомитися з шевченківськими місцями Ніжина, а не тільки покласти квіти до його пам’ятника.

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment