Дорогу здолає той, хто йде…

 

Безпосередньо втіленням програми з утвердження здорового способу життя займається заступник завідувача кафедри мовознавства, доцент, голова первинного осередку ІваноФранківського міськоб’єднання “Просвіти” Марія Гуцол. З нею і розмовляємо про таку важливу справу.

— Для вироблення і реалізації програми з утвердження здорового способу життя в нашому університеті створено першу агітаційну бригаду з двадцяти студентів лікувального факультету, бо лише завтрашні молоді лікарі найкраще можуть донести проблему до своїх ровесників, — розповідає Марія Іванівна. — Наголошую — першу, бо плануємо створити ще не одну. Адже вони не читають “нотацій”, як це буває, а розмовляють один з одним як рівні.

— А як виробляли програму? Самотужки?

— Так. До соціальнопрофорієнтаційного проекту “Алкоголізм, наркоманія, тютюнопаління — загроза для молодих людей” долучилися насамперед студенти — члени просвітянського молодіжного осередку, студентського парламенту, наукового товариства, Клубу іноземних студентів. Зрозуміло, під орудою викладачів.

Створили візуальні фото і фактологічні повідомлення про шкідливість алкоголю, наркотиків, тютюну. І таких позицій 25.

— Я бачив ці повідомленняплакати і вони мене вразили лаконічністю інформації і чіткістю викладу: читай і думай. І це запам’ятовується. Особливо факти про відомих людей, які пішли з життя через вживання наркотиків, алкоголю, а також світлини,  що свідчать, як шкідливі звички змінюють зовнішність людини за короткий проміжок часу.

— Але ми цим не обмежилися. Студенти пішли у наркодиспансер, онкологічну лікарню, кардіодиспансер, у відділення гастроентерології, ендокринології, хірургії і зібрали матеріали, записали історії хвороб конкретних людей і впливи шкідливих звичок на їхні здоров’я і життя.

— Напевно, накладання одних фактів на інші таки вражає аудиторію.

— Безперечно, і ми це відчули після першої апробації проекту в Інституті архітектури і права імені Короля Данила. У перебігу зустрічі зав’язалися не лише цікаві дискусії, а й пропозиції. Студенти інституту слушно запропонували доповнити нашу програму правовим аспектом…

— Яку аудиторію передбачено охопити?

— Спочатку планували зустрічі у 48 навчальних закладах. Але після того, як презентували проект у СШ № 7, математичноприродничому ліцеї, університеті нафти і газу, де залучили до розмови й іноземних студентів, у обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, зрозуміли, що проблема цікава для багатьох. Скажімо, проректор ІФНТУНГу Олег Мандрик запропонував, аби ми провели зустріч у їхньому ліцеї. Дискусія там була такою запальною, що в полеміку вступили й учителі…

Отож вирішили значно розширити нашу аудиторію.

— Пані Маріє, як на мене, успіх вашого проекту в тому, що Ви взяли конкретну проблему і почали її апробовувати у цільовій аудиторії.

— Це справді так, скажімо, коли читає лекцію студентка Мар’яна Болюк, та ще й із посиланням на конкретні факти, це сприймається як задушевна розмова колег і колежанок і западає у свідомість. А це важливо.

— Хотілось би, щоб досвід діяльності вашого осередку набув поширення бодай у мережі навчальних закладів.

— Для цього співпрацюємо з “Молодою Просвітою”, з обласним об’єднанням “Просвіти”, яке окреслило цілісну програму з цієї проблематики. У ній передбачено і реалізацію нашого проекту.

Хочеться лишень, щоб усі розуміли, що результат не завжди може бути сьогодні чи завтра… Але в майбутньому — обов’язково. Пам’ятаймо заклик Івана Франка: “Лупайте сю скалу!”

 

Розмовляв Богдан ВІВЧАР

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment