Творчість Юрія НАГУЛКА — це повернення сакрального у простір сучасного образотворчого мистецтва. І хоч його картини з біблейними, євангельськими та церковними сюжетами, створені під враженням поїздокпрощ до Афону, це не зовсім ікони в класичному храмовому розумінні, але виконують ту саму функцію — богослов’я у фарбах. Саме таке враження справляє на відвідувачів персональна виставка Юрія Нагулка, яка відкрилася в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, що на території КиєвоПечерської лаври (корпус 2).
Твори привертають до себе увагу несхожістю й розкутістю в застосуванні мистецьких прийомів для творення художніх образів. Особливе місце у доробку митця займають монументальні картини філософського плану з багатофігурними композиціями. Завдяки вивіреній, глибоко осмисленій ретроспективі, художник зображує і поєднує на полотні покоління різних епох, безліч образів з минулого, теперішнього й майбутнього.
Георгій ЛУК’ЯНЧУК
На виставці “Київ—Афон—Київ” представлений доробок різних циклів і виконаний у різні роки: “Загублені в часі” та “Фрески”, де зображені старці КиєвоПечерської лаври та Монастиря Святої Гори, сцени з їхнього життя. Зацікавлення Юрія Нагулка релігійною тематикою має пояснення: натхнення художника прийшло до нього — інженерабудівельника та архітектора за освітою — після пережитої у зрілому віці клінічної смерті…
На презентації виставки відвідувачам, серед котрих було чимало відомих у мистецьких колах діячів, представили щойно виданий справжній фоліант із кращими роботами митця з моменту становлення його як художника: Юрій Нагулко “Дзеркало часу” авторства Дмитра Корсуня.
Роботи Юрія Нагулка експонувалися в Музеї Метрополітен і Клубі Національного мистецтва в НьюЙорку, в Українському культурному центрі в Парижі. Загалом відбулося близько 40 персональних виставок художника. Твори митця зберігаються в багатьох музеях і приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Франції та США, а також продаються на всесвітньо відомих мистецьких аукціонах.