Робота знайдеться усім

Богдан ВІВЧАР

 

Насамперед члени Правління обговорили й затвердили план роботи ІФ ОО ВУТ “Просвіта” на 2015 рік. План представив відповідальний секретар Михайло Січка. У дискусії взяли участь Богдан Борович, Євген Романишин, Мирослав Янишівський, Василь Жураківський, які наголошували на тому, що “Просвіта” має активізувати діяльність для посилення впливу на суспільне життя громад через визначення конкретних важливих цілей. На нинішньому етапі таким орієнтиром є прийдешні вибори до місцевих рад.

Вирішено запропонований план роботи затвердити і розмістити на вебсторінці ОО для ознайомлення і доповнення пропозиціями від місцевих осередків. Правління також закріпило і затвердило за членами Правління напрями діяльності. А це — політичний, організаційний (створення нових осередків і розробка й апробування нових форм роботи), молодіжний, лекційнопропагандистський, освітній, юридичноправовий, інформаційний, культурологічний і мовозахисний, видавничий, краєзнавчотуристичний, а також — утвердження здорового способу життя.

Реалізації останнього і був присвячений розгляд третього пункту порядку денного: йшлося про чи не найважливішу нашу просвітню працю на ниві утвердження здорового способу життя. Д. Захарук насамперед зачитав звернення “Будьмо тверезими!” і запропонував його обговорити. “Коли, як не тепер? Хто, як не ми?” — так означив професор медицини Степан Ґеник нагальність для суспільства проблеми і важливість просвітянської праці у цій царині. Він навів цифри і факти з лікарської практики, скількох людей, особливо молодих, вбиває чи робить інвалідами алкоголь. Скажімо, при систематичному вживанні спиртного молодий чоловік стає алкоголіком уже через шість років, а жінка — через три… Саме через це на сотню новонароджених у 15ти діагностують епілепсію, восьмеро — олігофрени, а дванадцятеро в майбутньому поповнять лави алкоголіків…

Професор медуніверситету Володимир Боцюрко поділився досвідом утвердження здорового способу життя серед молоді. А Євген Романишин нагадав, що він ще торік випустив плакат про шкідливість пива для молодого організму і вже півтори тисячі таких “наочних посібників” розповсюдив у навчальних закладах. Потрібно працювати над тим, щоб молодих із сумнівних компаній залучити до занять на спортмайданчиках. А отже, їх потрібно облаштувати у кожному селі, а в селищах і містах їх має бути по декілька. А ще з допомогою депутатів та активістів нарешті в місті утвердити Центр здоров’я…

Дискусію викликала пропозиція Мирослава Янишівського щодо навчання молодих культури споживання алкоголю, власне, навчання етикету. На його думку, молоді так чи інакше (а за даними соціологів — із 13 до 16 років. – Авт.) пробують спиртне. То краще, аби вони знали наперед про його шкідливість для здоров’я. Щоправда, з цією позицією погодилися не всі, хоч вона, як на мене, вартує уваги.

А ось пропозицію Оксани Тебешевської підтримали одностайно. Вчителька з Калущини запропонувала проводити для учнів 4—7 класів диктанти чи перекази на теми шкідливості усіляких джинтоніків, “травки”, тютюну… І взялася підготувати такий дидактичний матеріал, аби розіслати його через Інтернет в усі відділи освіти, а далі — у кожну школу.

Про вироблення конкретної програми ведення такої важливої роботи говорили Богдан Борович, Василь Жураківський, Петро Арсенич… І всі члени Правління наголошували, що до такої важливої справи обов’язково варто залучити Церкву, адже вона має найбільший авторитет у суспільстві. Слово, сказане з проповідальниці, таки западає в душу… А ще — добиватись, аби на кожній пляшці, як нині на кожній пачці цигарок, був напис, що алкоголь шкідливий для здоров’я.

Правління “Просвіти” схвалило звернення. Вирішили видрукувати його окремою листівкою масовим накладом для ширшого розповсюдження. А для розгортання такої потрібної нині суспільству роботи всі організаційні підрозділи та осередки “Просвіти” мають налагодити тісні контакти з депутатським корпусом, муніципальними, державними, медичними установами, церквами, закладами освіти, культури, спортивними, громадськими товариствами…

Запропоновано звернутись до Центрального проводу “Просвіти”, аби ініціативу прикарпатських просвітян поширити на всю Україну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment