Дзвонять дзвони у Карпатах

Михайлина БОДНАР

“Відчиняймо ворітоньки, гостоньків вітаймо! “Христос воскрес” разом з нами усі заспіваймо!” Ось так під Великодні дзвони (у запису) запросили ведучі традиційних “Великодніх забав” у НД “Просвіта” Настя Гаріджук і Станіслав Павлів. Зі святковим привітанням виступив заступник голови Івано-Франківської обласної “Просвіти” Дмитро Захарук.

А тут ціле маєво нашого українського люду у вишиванках, віночках, різних українських строях. Ось поспішає на свято маленька Софійка Бойко разом із мамою, а за нею вся родина: братик Назарчик, бабуся Людмила, дідусь Ромик, як вона його називає, з ними двоюрідна сестричка Діаночка з мамою і татком та тіткою Лесею. Всі йдуть дивитися, як вона декламуватиме святкові вірші, співатиме і водитиме гаївки, веснянки зі своїми друзями з дитячого садочка “Пізнайко”. Їх старанно готували до Великодніх свят музичні керівники Ірина Романовська та Ірина Ткачук. У барвистому вбранні ведуть своїх вихованців на Великодні забави керівники з Центру дитячої та юнацької творчості Тарас Гедзик, Любов Харебіна, Уляна Дуридівка та Тетяна Шевцова. Їхні виступи дуже тепло зустрічали глядачі. Такі забави у НД “Просвіта” відбуваються цікаво і змістовно.

Колись, коли закінчувались осінні польові роботи і наставали довгі зимові вечори, дівчата і жінки сходилися на вечорниці, вишивали нове вбрання на Великодні свята, навіть деякі потайки вишивали, приховуючи свої узори, щоб інші не повторювали. Гарні обнови вишила Анна Сенів собі, чоловікові та сину. Свої роботи представила досвідчена вишивальниця, просвітянка Марія Турчин. Особливо привернуло увагу панно “Чорна рілля ізорана”, присвячене нинішнім подіям в Україні.

Щороку у Великодніх забавах активну участь бере жіноцтво з обласної організації “Жіноча громада”. Цього разу вони прийшли з новими гаївками “Повилися огірочки”, “Вію вінець”, “Великий день нам настав”, “Ой на горі дуб криластий”, “Ой зозуле, зозуленько”. Привернули увагу духовні пісні вихованців Клубу обдарованих дітей обласної “Просвіти” Мар’яни Королюк, Вікторії Бриндзей, Володимира Гринишина та вокального ансамблю “Квіти ромену”.

Величаво прозвучав тропар Великодня “Христос Воскрес” у виконанні хору Церкви Матері Божої Неустанної помочі.

Побували на Великодніх забавах студенти зі США (штат Мічіган) Джуда Окечукву, прадід якого з Нігерії, Евтім Ілієв із Туреччини, Таммам Абухайфа з Йорданії. У залі з нашими студентами та викладачами національного медичного університету вони не тільки споглядали на Великодні забави, а й малювали писанки (навчала майстриня Іванна Равлюк), декламували українською мовою вірші. Вірші зі своєї збірки “Золота пасха” прочитала поетеса Віра Багірова.

Дівчатка з вокального ансамблю “Сопілонька”, у складі якого маленька Ліза Шевцова з Донбасу, співали веснянки і всім вірилося, що разом з природою оживе й наша Україна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment