Леонід Кравчук: «Україна вимагає, Україна волає!»

Богдан ЗАЛІЗНЯК,

керівник прес-центру наукової журналістики Західного наукового центру НАНУ і МОНУ, член НСПУ і НСЖУ

Нещодавно в Національному університеті “Львівська політехніка” відбулася зустріч із першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком. Ініціатором заходу виступила Ірина Ключковська, кандидат педагогічних наук, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою цього львівського вишу.

“Маю за високу честь зустрітися з вами. Тільки один формат спілкування нині можливий: разом думати, разом шукати, разом робити висновки. Львів для мене завжди був особливим містом, почуваюся тут комфортно, спокійно. І переконаний: мене тут зрозуміють”, — зазначив Л. Кравчук.

Професорсько-викладацька, студентська громади схвально сприйняли виступ першого президента незалежної України. Про це свідчив і настрій

аудиторії, і спокійно-вимогливий тон запитань, з якими присутні зверталися до Л. Кравчука.

З одного боку, невідомо, яких дій вживе Росія і її керівництво щодо України, з іншого — можна вести мову про серйозні корективи упродовж останнього місяця в політиці Путіна, бо він і його наближені зрозуміли, що Україну проковтнути їм не вдасться — зуби поламають. Та й світ на нашому боці.

Щоправда, зазначив доповідач, коаліція не може знайти рішення, об’єднатися, щоб стати разом і сказати: “Ми непохитні, ми єдині. Війну ми закінчимо обов’язково. Народ український це розуміє. Українці прийшли на Майдан і скинули диктаторський режим без тих, хто нині при владі”.

Справді, ситуація небезпечна. Не все нам вдається. Не вид­но тих зусиль, яких мали б докласти чиновники, щоб “гідно оцінити” діяльність “папєрєдніков”. І що виходить? “Народ пішов на захист землі, а влада закрилась”.

Першим узяв слово письменник і громадський діяч Роман Лубківський, який запевнив Леоніда Макаровича: “Ви — єдиний президент, який говорить відкрито і щиро, визнаючи свої помилки”. Надзвичайний і Повноважний Посол України також попросив екс-президента допомогти з гідним вшануванням Митрополита Шептицького, а також про те, що в Холмі (Польща) необхідно встановити пам’ятник Михайлові Грушевському.

Леонід Кравчук зазначив, що і держава, і Президент докладають чимало зусиль, щоб уже зараз розпочався наступ на корупцію; необхідно поставити всіх у рамки Закону, діяти рішуче, але не відкидати будь-які пропозиції; нині головна потреба — це шліфування національного духу і національної ідеї, виховання молоді за допомогою мови, традицій, культури. Україна стане сильною, єдиною духовно і обов’язково заможною.

І найголовніша констатація-пропозиція Леоніда Макаровича: “Коли дме великий вітер перемін, не будуйте стіну, піднімайте вітрила, під якими Україна піде в щасливе майбутнє”.

Тож стіймо спільно під тими вітрилами, які обов’язково приведуть нас до сили. Тим паче, що ми маємо право вимагати конкретної допомоги в тих країн, які підписали Будапештський меморандум. “Щодня треба порушувати питання про відповідальність країн-підписантів: і США, і Великобританії, і Німеччини, і Франції”, — завершив свою розмову з громадою Леонід Кравчук.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment