Тисяча сопілок — таких співочих…

Іван КОРСАК

 

Волинянку Лідію Остапчук (у дівоцтві Созонік) захоплення мистецтвом із поліського села Буцин привело в Київський інститут культури. Потім була аспірантура, викладання в Рівненському інституті, і ось уже четверте десятиліття заслужена артистка України Л. Остапчук є солісткою хору ансамблю пісні і танцю Вінницької філармонії. І водночас Лідія Оверківна з 2005 року — старший викладач кафедри хорового мистецтва Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського.

Надто довгий перелік українських міст і сіл, де виступала Лідія Остапчук у складі тріо разом із заслуженою артисткою України Галиною Король і своїм чоловіком Олександром, у складі ансамблю “Поділля”. А ще були фестивалі та гастрольні поїздки в Польщу і Придністров’я, Німеччину і Швейцарію, Англію й Францію…

Ніколи не зміліє репертуар Лідії Остапчук, бо окрім народних пісень, які вже “прижилися” в репертуарі співачки, триває запис перлин народної творчості. Тільки від рідної матері Євдокії Мефодіївни донька записала понад сотню пісень, а від відомої фольклористки зі СлободиЯришівської Марії Руденко — понад півтисячі. Ці народні шедеври мають увійти у книгу “Калиновий розмай”, що готується до друку.

У складі тріо не тільки гарно звучить ліричний баритон Олександра Остапчука, а й прекрасно “співають” виготовлені ним сопілки. Понад півтори сотні сопілок одержали на замовлення і тішать його прихильників у США, Аргентині, Англії, Болгарії, Греції… А якщо врахувати шанувальників на теренах України, то з рук Олександра Остапчука вийшла цілісінька тисяча цього народного інструмента. Вельми прислужилася сопілка, коли Олександр керував хором “Просвіта” політехнічного інституту. О. Остапчук також був учасником виставок народноужиткового мистецтва у Києві, в Палаці культури “Україна” під час творчого звіту Вінницької області, виставки майстрівумільців у технічному університеті, виставокпродажів у Музеї народної архітектури та побуту України, на Андріївському узвозі в Києві, в с. Воробіївка Немирівського району на фестивалі “Подільські Шешори”. Син Остапчуків Артем теж пішов батьківськими стежками — по закінченні консерваторії працює музичним редактором на одному з національних телеканалів.

На фестивалі у Швейцарії вже після виступу, як уже переодягалися, то все ще зал вимагав вийти на сцену. А по завершенні ансамбль “Поділля” отримав запрошення приїхати з виступами в Китай, Мексику, Іспанію, Францію…

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment