Уперше відбувся телеміст між Переяславом і США «Ми — українці»

Ольга ВОЛОЧАЙ,

фахівець редакційно-видавничого відділу університету

19 квітня на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся Трансатлантичний день української солідарності “Ми — українці”. Мета заходу — формування у дітей і молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності, любові до своєї країни та співвітчизників.

Цього дня між факультетом педагогіки та психології Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Григорія Сковороди та українською діаспорою м. Тампа, Сант-Пітсбург, США, відбулася онлайн-подорож українською культурою, патріотичною музикою, поезією, пісенною творчістю та народними обрядами. Парафіяни української діаспори з’їхалися у католицький храм м. Тампа, Сант-Пітсбург, де з конференц-залу парафії отця Романа і відбувався телеміст “Ми — українці”.

Відкрив дійство ініціатор та організатор заходу, доктор філософії, наш земляк Сергій Борисов. Із вітальним словом до переяславців звернулися також Надія Сава та настоятель Української Католицької Церкви отець Роман. А дитячий ансамбль “Калина” під керівництвом Андрія Сливки порадував глядачів запальними танцями, сповненими українським колоритом. Ще один подарунок — виконання Іриною Золотухіною пісень “Автореквієм” та “Три трембіти”.

Від Переяслав-Хмельницького педуніверситету імені Григорія Сковороди до української діаспори США з вітаннями звернувся керівник соціально-гуманітарного відділу Андрій Іващенко. Народний ансамбль “Троїсті музики” під керівництвом Миколи Губаря виступив із музичним привітанням і зачарував глядачів грою на бубні, скрипці, цимбалах та басолі. Естафету підхопили вихованці та вихователі дитячого садка “Золотий ключик” м. Переяслава-Хмельницького. Між цим закладом, кафедрою педагогіки і методики дошкільної освіти нашого вишу та дитячим садком при загальноосвітній школі “Ворота знань” (США) вже чотири роки активно діє Проект співпраці.

Із вітальним словом виступила кандидат педагогічних наук, доцент, науковий керівник проекту співпраці, художній керівник народного аматорського камерного хору університету Олена Борисова: “Цього року хор святкує свій поважний ювілей — 25 років. За час роботи створили кілька концертних програм, хор успішно виступав на різних концертних майданчиках. А сьогодні він виконає пісню, якій понад 100 років. І лиш на початку ХХ ст. український композитор Микола Леонтович зробив обробку пісні. А інший його колега, композитор і хормейстер Олександр Кошиць, об’їздив зі своїм хором усю Європу, Канаду, Америку, які теж виконували цей шедевр. Ця пісня дуже полюбилася всім і отримала назву “Колядка дзвонів”. Ідеться про славнозвісний “Щедрик”, який виконав народний аматорський хор українською та англійською мовами”. Свій варіант цієї славнозвісної пісні подарував глядачам і 8-річний Алекс Борисов із США, який виконав її на фортепіано. У виконанні хору прозвучала також молитва на слова Кирила Стеценка “Благослови, душе моя, Господа”.

Аматорський хор із ювілеєм вітали декан факультету педагогіки та психології Ліана Яценко, Ірина Доброскок, голова благодійного фонду імені Марії Буряк, доктор педагогічних наук, професор, яка подарувала американцям українську скатертину з побажанням добробуту, а виконавцю “Щедрика” Алексу Борисову — цікаву книжку українською мовою.

Надія Сава і Сергій Борисов виконали танець “Гуцул-фьюжен” на гуцульські мотиви.

Поетеса Оксана Луцишина читала власні вірші. Старший викладач кафедри педагогіки і методики дошкільної освіти Людмила Білоусько разом зі своїми студентками Ларисою Портяник та Інною Чорнобай прочитала власні патріотичні вірші. Із цікавою танцювальною програмою виступив колектив “Вольтаж”.

Під час телемосту “Ми — українці” в онлайн-режимі можна було поспілкуватися з рідними та друзями, які перебувають за кордоном. Цим скористалася і Валентина Дяченко — вчитель сільської школи Переяслав-Хмельницького району. Вона привітала свого племінника Сергія Борисова власним віршем і запросила в гості на Батьківщину.

На заході була присутня представниця “Союзу українок Америки” Ірина Кривуша, яка з 1954 року мешкає у США. Вона веде волонтерську роботу серед українців на допомогу нашим воїнам і щиро вірить, що з Божою допомогою Україна й українці все подолають.

Закінчився захід виступом квартету під керівництвом Романа Мотузка, де всіх присутніх підкорила своїм співом Ніна Козачук. Апофеозом телемосту стало спільне виконання Гімну України.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment