В університет завітали лауреати премії «Глодоський скарб»

Ольга ВОЛОЧАЙ,

фахівець редакційно-видавничого відділу університету

 

23 квітня до Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди завітали директор Ліги українських меценатів, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Михайло Слабошпицький, засновник Мистецької премії “Глодоський скарб”, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка Григорій Гусейнов, лауреати Мистецької премії “Глодоський скарб” 2015 року, оператор Валентин Васянович та режисер Володимир Тихий, бандурист, заслужений артист України, перший лауреат премії “Глодоський скарб” Тарас Компаніченко, та скрипалька, лауреат Мистецької премії “Глодоський скарб” Мирослава Которович.

Зустріч відкрив перший проректор вишу Валерій Хомич. Він щиро привітав гостей і на знак приємної зустрічі подарував чудову статуетку Сови як символ мудрості.

Музичним подарунком привітав гостей бандурист Павло Рекун.

З вітальним словом до присутніх звернувся Михайло Слабошпицький, розповівши, що ідея заснування Мистецької премії “Глодоський скарб” належить українському письменнику, лауреату Національної премії України імені Т. Г. Шевченка 2006 року, головному редактору часопису “Кур’єр Кривбасу” Григорію Гусейнову, який використав для цього грошовий еквівалент державної нагороди. Гість поділився враженнями від спілкування з відомими людьми, посіяв зернинки мудрості у душах студентів, вселив віру у здійснення потаємних бажань та дитячих мрій, розважив цікавими епізодами та яскравими спогадами зі шкільного та студентського життя.

До слова був запрошений Григорій Гусейнов. Відбувся цікавий діалог митця з молоддю й науковцями. Було перегорнуто сторінки його творчої і життєвої біографії, висвітлено чимало цікавих моментів із сучасного літературного процесу України. Григорій Гусейнов був утішений тим, що студенти знають його книги, зачитуються “Кур’єром Кривбасу”.

Також у гості завітали відома українська скрипалька Мирослава Которович та артист квартету баяністів імені Миколи Різоля Ігор Саєнко, які виконали декілька мелодійних творів. Грою на бандурі зачарував усіх бандурист, заслужений артист України Тарас Компаніченко. Глядачів вразили пісні, написані самим бандуристом. Він довів, що музика — це магія, через яку оживає українське давнє слово.

Глядачі поспілкувалися з режисером Володимиром Тихим та оператором Валентином Васяновичем. Володимир Тихий розповів про короткометражний фільм “Вавилон 13” та запропонував його для перегляду. Глядачі охоче переглянули й фільм “Різдвяна казка”.

Зустріч минула в теплій, дружній, творчій атмосфері і принесла кожному море позитивних емоцій.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment