Ветеран війни дідусь Котя закликає до перемоги над Путіним

Сергій ГОРИЦВІТ

В одеському міському саду на Дерибасівській із нагоди 70річчя з Дня Перемоги над нацизмом у Європі звучали пісні, марші та вальси військових років. Разом з усіма святкував і відомий ветеранпатріот Костянтин Павлович Плотников, якого одесити з любов’ю називають дідусем Котею. Прибув він сюди електричним скутером, який отримав у подарунок рік тому.

До цього він користувався механічним візком, який завжди прикрашав державним прапором. Україноненависники, яких тоді не бракувало Одесі, аж зубами скрипіли від люті. Але ні зірвати прапор, ні побити ветерана не наважувалися. Очевидно, боялися гніву одеситів, для яких дідусь Котя став прикладом відданості й безмежної любові до своєї батьківщини. Торік у мережі було викладене хвилююче фото ветерана війни зі всіма нагородами.

“Я був ще малям, а він уже тоді дідусем був. Ми жили з ним на одній вулиці — Подбєльського. Всі сусіди ходили у його маленьку комірчину гострити ножі. Його було неможливо відрізнити від інших старих людей нашої вулиці, але лише не 9 травня. Цього дня він був завжди напрасованим, красиво причесаним і всі груди — в орденах, які він заслужив на тій страшній війні”, — пригадує Сергій Кравець свого уславленого сусіда. “Минуло чимало часу і раптом я бачу на фейсбуці фото цього старенького, який іде Соборною площею. Радості моїй немає меж, друзі”, — пише Сергій.

Те фото надихнуло Сергія й інших патріотів Одеси, і вони вирішили віддячити дідусеві Коті. У соцмережах кинули клич на збір коштів, щоб придбати для нього електричний візокскутер. Знадобився лише день, і необхідні 1400 доларів були зібрані. 5 травня 2014 року візок вручили ветерану. Радості Костянтина Павловича не було меж. “Я шокований. Ніяк такого не чекав”, — зізнався дідусь, швидко освоївши новий транспортний засіб.

Раділи цій події й волонтери. Звітуючи у мережі про це “маленьке диво”, дівчина під псевдо “Виручалочка” написала: “Ми з Олею доставили самокат. Я проїхала на ньому нашими розбитими дорогами, і самокат виправдав себе на всі сто! Стійкий, зручний і дуже простий у використанні. Коли Костянтин Павлович побачив — довго не міг повірити, потім сів, подумав трішки і… поїхав! Процесія була ще та — діти у захваті бігали з вигуками довкола”.

І ось тепер, саме на День Перемоги, у мережі з’явилися одночасно дві світлини. На одній з них фотограф закарбував, як маленька дівчинка дарує Костянтину Павловичу свій малюнок із зображенням сонечка і найкращими побажаннями ветерануфронтовику. А на розміщеній у мережі фотолистівці дідуся Котю бачимо ще з ручним візком, і те зображення автори доповнили написом “Перемогли Гітлера, переможемо й Путіна!”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment