Міжнародний фестиваль від талановитої нації

Едуард ОВЧАРЕНКО

Розвиток мистецтва нерідко залишається справою ентузіастів. І часто помітні культурномистецькі заходи відбуваються не в столиці, а в невеликих містечках. Одним із таких заходів став Міжнародний фестиваль класичної музики “Чайковський fest”, який нещодавно вже втретє відбувся у місті Тростянець, що на Сумщині.

Невідомо, чи став би Петро Ілліч видатним композитором, якби не Україна. Але якщо про майже щорічні відвідини композитором Кам’янки, що на Черкащині, відомо багатьом, то про його перебування у Тростянці знає не кожний. Але три місяці, проведені ще зовсім молодим П. Чайковським на Слобожанщині влітку 1864 року, вплинули на формування його як великого композитора. Саме тут була створена увертюра до відомої опери “Гроза”.

У Тростянці пам’ятають про митця. Уже протягом сорока років щовесни тут відбуваються заходи, присвячені його творчості. У міському парку встановлено один із перших пам’ятників композитору в Україні. А фестиваль “Чайковський fest”, який наразі був присвячений 175річчю від дня народження Чайковського, цього року вперше отримав статус міжнародного.

Учасниками цьогорічного фестивалю стало сузір’я талановитих виконавців. Чимало оплесків від вдячних глядачів отримали відомий далеко за межами України співак, заслужений артист України Геннадій Дем’янчук та Дмитро Онищенко, який є одним із трьох українців, що стали лауреатами престижного Міжнародного конкурсу імені Чайковського.

Особливою витонченістю був відзначений виступ лауреата всеукраїнського конкурсу Камерного оркестру класичної та сучасної музики “Ренесанс”. Багатьом ще з дитинства відомі картинки з “Дитячого альбому” П. Чайковського, що входять до золотого фонду дитячої музики. А уривки зі всесвітньо відомого балету “Лускунчик” стали черговим свідченням того, що добро обов’язково переможе, і вселили в серця присутніх віру, що будьяке зло буде належно покарано. Саме ту віру, яка сьогодні так потрібна кожному з нас.

Звичайно, такий фестиваль не міг залишитися без романсів, яких Чайковський створив понад сто. Змогу почути ці ліричні твори надали солістка Національної опери України Марія Кононова (сопрано) та лауреат міжнародних конкурсів Юрій Кругліков. Крім цього вони виконали твори на музику Дж. Пуччіні та Дж. Верді. Але найбільше до душі глядачам припали українські пісні “На вулиці скрипка грає”, “Нащо мені чорні брови”, “Дивлюсь я на небо” та “Чорнії брови, карії очі”.

Вдячні оплески отримали і лауреати міжнародних конкурсів Орест Смовж (скрипка) та Дмитро Чоні (фортепіано). Та найбільше публіку вразив заключний відділ фестивалю, що мав назву “Його Величність Кларнет”, на якому свою творчість представили вихованці заслуженого артиста України Юрія Василевича. Не дивлячись на юний вік, кларнетисти Павло Бойко, Ярослав Гресь та Станіслав Павлович кожен здобули відзнаки у більш ніж десяти престижних фестивалях, а Олег Мороз майже у сорока. Публіка тепло зустріла ще одного вихованця Ю. Василевича — саксофоніста Кента Ігараші. Хлопець народився в Японії, а музичну освіту здобуває у Києві. І хоча юному музиканту лише 12 років, твори Педро Ітюральда, Жана Фріскеоз та Петра Чайковського виконав як досвідчений віртуоз.

“Елементом розвитку будьякого міста має стати музика. Саме тоді воно буде європейським. А фестиваль “Чайковський fest” укотре засвідчив, що така талановита нація, як українці, житиме вічно і її нікому не перемогти”, — наголосив під час відзначення учасників фестивалю Тростянецький міський голова Юрій Бова.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment