Очі розбігалися та худли гаманці

У “Мистецькому Арсеналі” в Києві вперше відбувся Міжнародний фестиваль традиційних культур “ЕтноСвіт”, на якому близько 200 майстрів з України та інших країн світу представляли свої ремесла й традиційні технології, відкривали таємниці створення своїх шедеврів. Охочі змогли відвідати виставку старовинних українських музичних інструментів, унікальні колекції кераміки Національного історикокультурного заповідника “Чигирин” та Національного музеюзаповідника українського гончарства в Опішні, а також ознайомитися з традиційними ремеслами з різних куточків світу. Доторкнутися до столітніх, а то й тисячолітніх традицій допомагали майстеркласи з гончарства, плетіння з соломи та кукурудзи, писанкарства, розпису на склі, ліплення з глини, вишивки, петриківського розпису, виготовлення ляльокмотанок, плетіння з лози, випічки жайворонків із тіста, ткацтва та безлічі інших ремесел. Дітей розважали традиційними народними іграми та забавами, а для найдопитливіших були особливі майстеркласи…

Дорослих на фестивалі розважали виступи фольклорних гуртів, зокрема знаменита “Хорея козацька” Тараса Компаніченка, спеціальна музична програма від Київського кобзарського цеху, майстеркласи з традиційних танців України, Білорусі, Грузії та Литви, література з традицій та культури, показ фільмів про зниклі та нині живі традиції, побут і ремесла різних країн світу. Гостями цьогорічного фестивалю стали представники Америки, Франції, Греції, Білорусі, Литви, Грузії, Узбекистану, Туреччини.

На фестивалі представлені проекти “Відроджена традиція: гончарні візії” — роботи видатних гончарів, учасників Всеукраїнських симпозіумів монументальної кераміки в Опішному, Всеукраїнських симпозіумів гончарного мистецтва “Чигирин”, Всеукраїнських симпозіумів народного мистецтва “Суботів”; “Школа народного малярства Василя Парахіна”, народного майстра з низки прадавніх ремесел: плетіння з кореня сосни, соломи, різьблення по дереву та каменю, ткацтво, вишивка; проект “Кобзарський Цех”, що поєднав Київський, Харківський кобзарські та Львівський лірницькокобзарський цехи, які працюють над дослідженням і виготовленням традиційних кобзарських інструментів; Кінозал — безперервна трансляція документальних стрічок, присвячених традиційним культурам та майстрам народів світу; “Мистецтво та ремесло американських індіанців південного заходу” — проект, присвячений культурі племен Навахо, Хопі та Зуні, за сприяння Посольства США в Україні.

16 травня відбулася Травнева ніч — ніч етнічної музики й танцю просто неба. Яскрава концертна програма від українських, білоруських та грузинських фольклорних колективів; національна українська, в’єтнамська, мексиканська, турецька кухня; лекції та майстеркласи, приємне спілкування чекали гостей у Мистецькому Арсеналі. Учасниками програми Травневої ночі у Мистецькому Арсеналі стали кобзарі і лірники, гурти “Божичі”, “Буття”, “Горинь”, “Надобридень”, “Занедбанці”, “Роксоланія” (Україна), Школа традиційного українського танцю (Україна), Клуб традиційного танцю “Сіта” (Білорусь), Академія танцю “Калхіда” (Грузія), Ярослав Джусь та гурт “Шпилясті кобзарі” (Україна).

Організатори проекту “ЕтноСвіт” поставили собі за мету створення платформи для міжнародного культурного обміну, глибшого пізнання інших культур та інтеграції України у культурний світовий простір. Цього року Україна вперше запросила народних майстрів з інших країн світу, аби через народну культуру, яка є толерантною та об’єднуючою, створити атмосферу взаємопізнання та взаєморозуміння. Міжнародний фестиваль традиційних культур “ЕтноСвіт” має намір стати щорічним форумом, який збиратиме у столиці України творчих особистостей з різних країн світу з метою взаємопізнання, налагодження культурних зв’язків між державами та сприяти поширенню позитивного іміджу України у світі. Пізнаючи культури інших народів, ми глибше пізнаємо, а головне, цінуємо свою рідну культуру. Вона того варта, що й вчергове довела виставка “ЕтноСвіт” у Мистецькому Арсеналі.

Традиційно благодійний проект АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ ініціює збір коштів для тих, хто потребує цього найбільше. Відбувався збір коштів для придбання УЗДапарату в Центр матері і дитини (Дитяча міська лікарня №3 ім. М.Ф. Руднєва, м. Дніпропетровськ), а також для літнього відпочинку дітейпереселенців, якими опікується ІГ “СхідКиївДопомога” та ГО “Всеукраїнська організація зі справ вимушених переселенців”.

 

Сторінку підготував

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Фото автора

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment