Святу поезії «Старосинявська весна» — 20!

Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ,

голова Хмельницького ОО ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка

 

Буйним травневим квітом, щемкою поезією, передзвоном пісень до Старої Синяви на Хмельниччині завітало традиційне свято поезії “Старосинявська весна”, започатковане 20 років тому як гілочка “Романівської весни”, яка відбувається на батьківщині М. Рильського.

Радість ювілею приїхали розділити поетихмельничани Віталій Міхалевський (член НСПУ, голова Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка), поет Володимир Ярчук, драматург Петро Войчишин, поетеса Ніна Васильчук, поет Володимир Білас, а також хмільничани, члени літературномистецького клубу “Золота троянда” (Вінниччина).

Старокостянтинівщина відрядила поетесу Лідію Ярохно та Віталія Войтка. У заході взяли участь і члени районного літературного об’єднання “Джерелинка”, яким опікується голова Старосинявської районної організації ВУТ “Просвіта” ім. Т. Шевченка, поетеса Любов Сердунич, та юні поети і співаки району.

На правах однієї з організаторів свята і голови двох творчих гуртів Любов Сердунич розповіла про літературне життя у районі протягом року, від “Весни—2014” до “Весни—2015”, та про свої здобутки (так уже заведено). А ще представила всеукраїнські збірники поезій “Воїнам Світла” і “Живи, Надіє!”, співредактором і співавтором яких вона є; читала власні твори, подарувала книги для бібліотеки.

Свято не лише гартує, а й гуртує творчих людей і Старосинявщини, і сусідніх районів та областей. Адже гостями “Старосинявських весен” у різні роки бували члени НСПУ з м. Хмельницький А. Ненцінський, Б. Грищук, М. Федунець, М. Величко та члени Хмельницької міської спілки “Поділля” В. Цимбалюк, М. Лисайчук, В. Ярчук, з ІваноФранківська — Р. Юзва, з Києва — С. Цушко і В. Савелюк, зі Старокостянтинова — Л. Ярохно, К. Вовчик, із Дунаївців — О. Ткачук, В. Захар’єв, з Летичева — Т. Севастьянова, з Хмільника, що на Вінниччині, — ЛМК “Золота троянда”… “Старосинявська весна” — це знайомства, поезії, пісні, авторські збірки, цікаве спілкування, творчі зв’язки, презентації книг, а головне — спонукання дорослих краян і дітей до творчості.

Учасники свята поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченкові, оглянули виставку вишивальниці Людмили Гурової.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment