Відкрито погруддя Василю Симоненку в КНУ

Олександра КАСЬЯНОВА

Фото Валерія ПОПОВА,

прес-центр Інституту філології

20 травня 2015 року у дворику головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося відкриття погруддя Василю Симоненку.

Урочисте відкриття пам’ят­ника Василю Симоненку розпочав ректор університету Леонід Губерський. Леонід Васильович зазначив, що творчість Василя Симоненка — це гімн людині, Україні. “Ми пишаємося, що він був студентом Київського університету, а згодом став учителем усієї України”, — наголосив ректор.

1952 року Василь, закінчивши з золотою медаллю середню школу в селі Тарандинцях (Полтавщина), вступив на факультет журналістики Київського університету. Це був легендарний курс журфаку, на якому вчилися разом майбутні поети Борис Олійник, Тамара Коломієць, Микола Сом, прозаїки Віталій Близнець, Борис Рогоза, гумористи Юрій Ячейкін, Іван Дубенко, перекладач Анатоль Перепадя, письменник і науковець, директор Інституту журналістики Анатолій Москаленко. Під час навчання у Шевченковому університеті разом із майбутніми письменниками і культурними діячами Василь Симоненко відвідував літературну студію імені Василя Чумака (СІЧ). 1957 року він блискуче закінчив навчання і за розподілом поїхав працювати в обласну партійну газету “Черкаська правда”. Не довго прожив Василь Симоненко, але, за словами Бориса Олійника, який товаришував із Василем і прийшов на урочисте відкриття, українці мають дякувати українській землі, що породила його: “Бо до таких як ми у той час була прикута пильна увага, на кожного з нас доносили. Василь Симоненко був справжнім українцем — незламним і непохитним у своїх думках та діях”.

Зауважимо, що погруддя Василю Симоненку у КНУ імені Тараса Шевченка — лише другий пам’ятник поету в Україні. Перший встановили 2010 року у Черкасах. Тож слушно зауважив професор В. Яременко, що відкриттям пам’ятника Василю Симоненку ми вшановуємо не тільки випускника Шевченкового університету, а й великого сина українського народу.

В урочистостях узяли участь заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха, народний депутат України Олег Ляшко, народний артист України Євген Нищук, професор КНУ Василь Яременко, класики української літератури Борис Олійник, Дмитро Павличко, Іван Драч, студенти і викладачі різних структурних підрозділів університету. Чин освячення погруддя здійснив протоієрей Петро Бойко.

Насамкінець біля погруддя Василя Симоненка спільно виконали Гімн України.

Леонід Васильович Губерський і Київський університет дякують президенту МАН України Станіславу Довгому, скульптору Олександру Рачковському за втілення спільного задуму. Відкриттям погруддя Василю Симоненку громада університету започатковує створення Алеї пам’яті, в якій знайдуть своє місце й інші видатні випускники університету.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment