Допоможімо «Вишитим мріям»!

Днями в Благодійному фонді “Карітас-Київ” відбулася презентація Міжнародного проекту Максима Потапчука “Вишиті мрії”. У заході взяли участь 25 дітей з інвалідністю та їхні родини — вимушені переселенці зі сходу України.

Сприяти творчому розвитку дітей із проблемами здоров’я, навчати їх праці, орієнтації на сучасному ринку товарів і послуг, вести активний спосіб життя; допомагати в їхній соціальній адаптації, налагодженні нових комунікативних зв’язків, розширенні культурного світогляду — така мета започаткованого проекту.

Найближчим часом до нього долучаться 100 дітей до 16 років з обмеженими можливостями, котрі постраждали внаслідок війни на сході України, та дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах з інших регіонів (на черзі Чернігівська та Дніпропетровська обл.). А до кінця року планується залучити ще півтисячі дітей.

За кошти меценатів для дітей придбали матеріали для виготовлення вишитих рушників, сорочок, метеликів, серветок та інших творчих виробів. Готові вироби реалізовуватимуть через відомих дизайнерів, митців, небайдужих людей із Франції, Німеччини, Італії, Бельгії, Данії, Польщі. Вже є перші замовлення від наших закордонних друзів. Отримані кошти передаватимуть юним даруванням для подальшого вдосконалення творчих навичок під пильним контролем меценатів.

Відкриваючи захід, із вітальним словом до присутніх звернувся керівник проекту Максим Потапчук, який зауважив, що цією презентацією розпочинається серія цікавих зустрічей, де малеча разом із батьками навчатиметься мистецтва з давнім українським корінням — вишивки. До спів­праці запросять народних умільців, справжніх професіоналів, які проводитимуть майстер-класи.

— Коли я перебував в одному з інтернатів для дітей з обмеженими можливостями, — розповідав Максим, — мою увагу привернули старанно вишиті рушники. Їх вишили маленькі діти та підлітки. Ніяк не міг зрозуміти, як діти з важкими хворобами створюють таку красу, від якої серцю хочеться співати! Побачивши на власні очі діточок за такою копіткою роботою, я вирішив розпочати роботу над міжнародним проектом “Вишиті мрії”, який був би націлений на соціальну адаптацію малечі з обмеженими можливостями.

Подібні заходи Максим організовує не вперше. Наприклад, на одному з них хлопці та дівчата малювали фломастерами та олівцями гарні рушники, слухали історію і цікаві розповіді про традиції та культуру українського народу, спілкувалися, обмінювалися враженнями та емоціями. Учасникам показали спеціальні тканини і нитки, за допомогою яких вони в подальшому вишиватимуть, безперечно, прекрасні роботи. У тісному і дружньому колі відбулася і неформальна бесіда з батьками. А діти отримали ще й матеріали для виконання своїх перших творчих робіт.

Усі без винятку дітлахи отримали від організаторів заходу та БВ “Карітас-Київ” подарунки у вигляді іграшок, солодощів, канцтоварів, білизни, та були запрошені Фондом на чаювання з печивом та цукерками. Максиму тут багато допомагали активісти Тетяна Баранцова та Роман Сиротич.

Окрилені першими успіхами й усвідомленням надзвичайно важливої суспільної справи, Максим Потапчук разом з іншими волонтерами запрошують до співпраці всіх небайдужих і зацікавлених патріотів. Проект відкритий для всіх людей, у кого душа не зачерствіла і здатна співпереживати, допомагати тим, хто цього гостро потребує — дітям-вигнанцям з окупованих Росією українських територій.

— Що може бути благороднішого, — каже Максим Потапчук, — ніж допомагати дітям у цей важкий для нас час?! Треба приділяти увагу і сприяти розвиткові дітей з обмеженими можливостями не лише цукерками та солодощами, а й матеріально-практичною підтримкою їхніх талантів! Для реалізації проекту “Вишиті мрії” нам знадобиться будь-яка допомога: нитки і полотно для вишивання, голки, п’яльця та ін. Чекаємо ваших пропозицій на електронну адресу: liberiliberati@gmail.com, або за тел.: 099 140 50 29.

 

Вл. інф.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment