Книжковий ярмарок на Закарпатті

Віталій МАЦЬКО

Високий патріотичний та інтелектуальний дух заполонив Ужгород 27—28 травня, де відбувався ІV ярмарок “Книгафест”, у якому брали участь 17 видавництв. Обласна наукова бібліотека імені Потушняка приймала оргкомітет свята. До проведення заходу активно долучилась обласна державна адміністрація та обласна рада, обласна організація НСПУ. Українська книга, українська мова, українські письменники і видавці — те осердя, основа суцвіття, просвітництва, національного колориту, національної ідеї, рідної мови. Книжковий ярмарок на Закарпатті підтвердив слушну думку І. Огієнка: “Коли є окрема мова, то і є окремий народ”. Іншими словами, житиме українське слово, то й житиме українська нація, український народ у великій європейській родині. А центром старої Європи якраз і є закарпатський край.

 

Свої книги до Ужгорода привезли представники зі Львова, Рівного, Києва. Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Закарпатської обласної державної адміністрації Володимир Піпаш після вступного слова нагородив грамотами та подяками кращих працівників видавництв краю. Свято відбувалося у форматі книжкової виставки, творчих зустрічей і презентацій новинок книговидань. Гостями фесту стали львівські видавництва “Апріорі” та “Астролябія”, рівненське — “Волинські обереги”, письменники — Юрко Винничук, Ярослава Павличко, Юрій Николишин, Марія Чумарна (Львів), а також літературознавці Сидір Кіраль (Київ), Віталій Мацько (Хмельницький) й українські письменники Словаччини.

Книжкову виставку було розташовано в галереї “Ужгород” і художньому салоні “Артплюс” на проспекті Свободи. Відвідувачі мали можливість вигідно придбати різножанрові книги для себе чи в подарунок солдатові, — долучившись до акції “Бібліотека українського воїна”. Директор Закарпатської обласної універсальної бібліотеки Олена Канюка про благородну справу сказала: “Книга не лише розважає, навчає, а й рятує. У співпраці з читачами та письменниками наша бібліотека не без успіху провела вже декілька благодійних книжкових ярмарків, аукціонів. Але, як виявилось, допомогти солдатам можна не лише коштами з продажу книг, а й власне книгами. Тим більше, що з таким проханням до нас звертались і самі військові. Коли ми проводили акцію зі збору книг для наших воїнів, які перебувають на передовій, за два дні надійшло понад півтисячі видань. Зібрані книжки поповнять бібліотеки військових частин і шпиталів”.

На святі відзначено кращих видавців, серед яких — Віктор Браславець, директор державного видавництва “Карпати”. До речі, цього року колектив відомого усій Україні книжкового видавництва відзначає 70ліття від дня заснування. За цей історичний період поліграфісти видали понад 4500 книг у більш як 54 мільйонах примірників.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment