Як надати туристичної привабливості мальовничим ландшафтам?

Тамара КОЗИЦЬКА,

директор Хмельницької централізованої бібліотечної системи

Без сплеску регіонального туризму не буде розвитку краю — такого висновку дійшли активісти громади, місцеві підприємці, священик, керівники району, які були учасниками публічної дискусії.

У мальовничому селі Сутківці Ярмолинецького району, що на Хмельниччині, сільська громада зустрічала гостей. Сутковецька бібліотека (ініціатор зустрічі) зібрала у своїх стінах три десятки небайдужих до збереження унікальної архітектурної пам’ятки Свято-Покровської церкви-фортеці XІV—XІХ ст., туристична привабливість якої сприятиме розвитку села.

Сільський туризм — важливий чинник стабільного динамічного збільшення надходжень до бюджету, активізації розвитку багатьох галузей економіки, таких як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство.

Священик Володимир, настоятель Свято-Покровської церкви-фортеці, вважає, що для того, щоб у туристів залишалися приємні враження, потрібно привести до належного естетичного стану нашу святиню, яка є візитівкою Сутковець.

Активісти громади, місцеві підприємці обговорювали, як можна приваблювати туристів. “Перше — створіть умови: де переночувати, помитися, смачно поїсти, запропонуйте дозвілля та екскурсійну програму”, — порадив Юрій Бакун, представник Ярмолинецького районного осередку ГО “За конкретні справи”. Те, до чого звикли селяни, — справжня екзотика для міських мешканців. “Діти асфальту” із задоволенням катаються на підводі, годують курей і поросят, ходять на риболовлю, їдять духмяний хліб із печі.

Не забули і про сувенірну продукцію, її розроблятиме ініціативна група.

Місцева громада домовилася, що розвиватиме власні агрогосподарства, спільними зусиллями працюватиме на розвиток зеленого туризму та впевнена, що зможе стати прикладом для інших сіл Ярмолинеччини.

Іванна Білик, завідувач сільської бібліотеки, запропонувала інформаційну підтримку односельцям: “Більшість відпочивальників скаржаться на відсутність інформації про відпочинок. Саме бібліотека у селі те місце, де туристи можуть абсолютно безкоштовно отримати необхідну інформацію щодо наявних туристичних об’єктів, дізнатися, де в селі можна поїсти та переночувати. Сучасна бібліотека надає вільний доступ до Інтернету, отже, туристи зможуть прийти до бібліотеки і написати електронний лист, скористатись безкоштовним скайпом для спілкування з рідними під час подорожі. Потенційні туристи дізнаються про с. Сутківці та його привабливість завдяки інформації, розміщеній на сайті бібліотеки та у соціальних мережах”.

Сутківці вже зустрічають гостей із м. Рівне, які дізналися про туристичні об’єкти із сайта бібліотеки.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment