Віктор МИТЮК,
голова Ружинського селищного осередку “Просвіта”, Житомирщина
Фото А. БОГУШ
Перепоховання праху Т. Шевченка стало поштовхом у поширенні творчості видатного поета: навіть у “глухих селах” Малоросії у багатьох оселях “Кобзар”, вірші, поеми Тараса стали своєрідною Біблією українського народу.
Про історію перепоховання тіла Т. Шевченка йшлося на зібранні шанувальників української культури у райцентрі Ружин, що на Житомирщині, 22 травня цього року. Два роки тому на головній площі селища встановили пам’ятник Т. Шевченку, однак напис на постаменті виготовили на картонній основі. Наш селищний осередок “Просвіти” знайшов благодійників, які долучилися до виготовлення пам’ятної дошки з чорного габро, яка органічно вписалася у монумент.
Акцію відзначення 154-ї річниці перепоховання і відкриття пам’ятної дошки почала Олена Матвійчук, заступник голови РДА, вірші Т. Шевченка прочитали учні Зарічанської школи. Голова селищного просвітянського осередку Віктор Митюк розповів присутнім про перепоховання. Від імені благодійників виступив просвітянин Володимир Туранський, подякувавши всім, хто долучився до виготовлення і встановлення дошки, вручив “Кобзарики” присутнім учням. Теплим і щирим було вітання Михайла Синьогуба, журналіста із Житомирської телерадіокомпанії. Освячення дошки і панахиду провів протоієрей Андрій Яким, благочинний Ружинського округу УПЦ КП.