«Афробандерівці» підтримують Україну

Сергій ГОРИЦВІТ

 

Я хочу лише представити українських афроамериканців як популярних співаків. Ось троє темношкірих парубків у вишиванках і шароварах та дівчина у стилізованому українському вбранні. Це герої відеокліпу на пісню Оксани Микицей та гурту “Чорні афини” — “Не ходи за мною, хлопче”. Його зняли у мальовничих Карпатах у місті Яремче.

А ось Фелікс Озор із Нігерії співає українську пісню “Мамо моя, не плач”, присвячену загиблим бійцям на Донбасі. Сім років тому він приїхав учитися в Україну, закінчив ІваноФранківський національний медичний університет і став хірургом. Спів — це хобі Фелікса, який співає з друзями в гурті “Блекберрі”. Текст пісні Фелікс Озор написав самостійно. Раніше співак уже випробовував себе у жанрі української патріотичної пісні.

Пісня “Мамо моя, не плач” щира й задушевна — співак вклав у неї розуміння того, що нині діється у душах українських бійців і їхніх матерів.

У мережі вже представлено кілька пісень у виконанні Леонардо Ободоеке — тернополянина, який чудово заявив про себе на шоу “Голос країни”. Його успіхом особливо був задоволений член журі — лідер гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук, який давно стежив за творчим зростанням цього гітариста і співака. Після виступу Леонардо заявив: “Я — з файного міста Тернопіль”. А найвищою і омріяною нагородою для Леонардо стало запрошення від Вакарчука стати солістом його творчого колективу. Тепер гурт поповнив чорношкірий африканець. Після успіху пісні “Така як ти” гурту “Океан Ельзи”, придбавши нову гітару, Леонардо записав відео — кавер на пісню “Незалежність”.

За словами президента громадської організації “Африканська рада в Україні” Мохаммеда Сісея, нині в нашій країні проживає близько 30 тисяч африканців. Тут представлені вихідці майже з усіх країн африканського континенту, але більшість із них із Нігерії. Чимало африканців обирають для навчання саме українські заклади, а потім залишаються жити в Україні. А це дуже дратує наших північних сусідів. Мережами шириться чергова вигадка російської пропаганди: цього разу росіян намагаються переконати, що по Донбасу їздять чорношкірі найманці, які танцюють на БТРах та погрожують зброєю мирним мешканцям. Про це йдеться в новому сюжеті відомого своєю агресивною пропагандистською позицією російського телеканалу Lifenews.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment