Повідомляєш факт корупції — отримуй винагороду

Валентина СЕМЕНЯК

 

Громадська організація “Антикорупційна платформа” запустила цікавий неординарний проект, який сьогодні на часі. Слово “корупція” у всіх на вустах. Ще можна прослідкувати за етимологією слова хабар. Воно турецького походження й означає — повідомлення, новина. У сербів — це міто. У поляків — лапувка (давати на лапу). У росіян — взятка. То що, нас навчили це робити інші? Тепер трохи історії.

“З усякої нагоди одразу садовлять козака в в’язницю і, де чують хабара, не випустять, поки не дасть доброго викупу…”. Із такою скаргою на російських чиновників влітку 1648 року приїхали козацькі посли до польського сейму. Явище хабарництва українському козацтву було не відоме. Навіть у досить жорстокому, але добре структурованому козацькому праві, не було статті за такий злочин як хабарництво.

Очолив проект “Антикорупційної платформи” блогер, правозахисник Андрій Богданович. Він займається правозахисною діяльністю, має багато успішного досвіду покарання корупціонерів. На його думку, потрібно всього лише дві речі: воля боротися і гарні докази. Проект спрямований на те, щоб збирати докази корупції по всій країні і притягати корупціонерів до відповідальності.

Українські бізнесмени відкрито заявляють, що всім підприємцям чесно працювати не дають. Скрізь процвітає жахлива корупція. Багато з них упродовж року сподівалися, що після Майдану влада конкретно почне вирішувати це питання. Рік минув, а змін жодних. Один із спонсорів цього проекту Сергій Семовоник, бізнесмен, директор ТОВ “Маяк—Кап”, розповідає: “Коли я почув про створення проекту, відразу дав згоду і долучився. Адже якщо кожний бізнесмен платитиме гроші не як хабар, а за те, аби корупціонера покарали, — ми переможемо корупцію своїми силами. Я закликаю всіх бізнесменів долучитися до нас і зупинити хабарництво”.

На думку іншого учасника проекту, Віктора Андрусіва, кандидата політичних наук, автора ідеї проекту, зміни і реформи наступають не через діяльність політичних керівників, а через діяльність людей. Так було на Майдані, і так має бути в сфері боротьби з корупцією.

Учасники “платформи” подумали, як активізувати боротьбу з корупцією знизу, якщо не вдається зробити це зверху. Так і з’явилася ідея “Платформи знищення корупції”.

А хіба не правда? Щодня тільки й чуєш від знайомих — хабарі у дитячому садку, у школі, у лікарні, у ЖЕКу тощо. Як правило, з нас здирають незаконні кошти і на цьому все закінчується. ГО “Антикорупційна платформа” не просто створила можливість покарати тих, хто нас принижує, а навіть дає можливість заробити при цьому. Вона закликає українців надсилати будь-які факти корупції, які є… за винагороду. Все решта (адвокат, Генеральна прокуратура України) беруть на себе “платформісти”.

1000 грн — за інформацію про корупціонера;

3 000 грн — за відкриту кримінальну справу;

За вирок суду — 100 000 грн.

“Платформа знищення корупції” вже проводить перші три розслідування: щодо прокурора міста Житомира, здирництва в житомирській школі № 7, а також щодо запорізького аеропорту. ГО “Антикорупційна платформа” надіслала відповідні звернення до прокуратури з проханням розслідувати дані факти. Боротися стає легше, адже ВР ухвалила Закон, що дозволяє громадянам знімати факти корупції на відео.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment