Президенту України Порошенку П. О. Відкритий лист колективу Культурного центру України в Москві

Редакцію газети “Слово Просвіти” і Культурний центр України в Москві на Арбаті, 9, пов’язує багаторічна співпраця, спрямована на підтримку українських товариств у Росії, висвітлення московських сторінок життя Т. Шевченка, М. Грушевського, Осипа Бодянського, Михайла Щепкіна, Миколи Гоголя та ін. Автор цих публікацій — директор Національного культурного центру, доктор історичних наук, письменник, автор 60-ти книг Володимир Мельниченко. Саме завдяки йому українське шевченкознавство поповнилося фундаментальними дослідженнями, адже дослідник працював більш ніж у десяти московських архівах, музейних і бібліотечних фондах.

“Україна на Арбаті, 9” — не лише назва книги про діяльність центру, а й суть його діяльності, мета сотень зустрічей, виставок, дитячого хору, недільної української школи, книговидавничої справи.

І раптом… Ні, не раптово, а цілеспрямовано почалася атака на В. Ю. Мельниченка — в Державному управлінні справами вирішили комерціалізувати діяльність центру, усунувши директора. Без пояснень. Просто контракт із Мельниченком був підписаний лише на 6 місяців цього року і невідомо, чи буде продовжено. Цікаво, що на жодне з багаточисленних звертань українських діячів науки і культури ДУСЯ не відповідає, ігнорує також звернення трудового колективу.

Даремно. Мовчання іноді буває надто красномовним… Залишилося тільки дійти висновку: чи сповідують українську Україну чиновники, що обсіли Президента?!

Редакція

Шановний Петре Олексійовичу!

Неодноразові звернення трудового колективу Культурного центру України в Москві до Державного управління справами з проханнями зберегти Центр як духовне представництво Президента України півроку залишалися без відповіді. Нарешті, ми одержали звідти офіційний документ, який викликав у нас розпач. Його неможливо коментувати без повного відтворення:

“Національний культурний центр України у м. Москві

 

Державним управлінням справами за належністю розглянуто колективні звернення трудового колективу Національного культурного центру України у м. Москві (далі Культурний центр), надіслані на ім’я Президента України та Керівника Державного управління справами, стосовно питань, пов’язаних з діяльністю Культурного центру.

Культурний центр перебуває в управлінні Державного управління справами відповідно до Указу Президента України від 26 грудня 2002 року № 1225. Відповідно до Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів, підписаної 27 лютого 1998 року, і статуту Культурний центр є некомерційною організацією.

Питання щодо реалізації кадрової політики підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні Державного управління справами, завжди розглядаються з урахуванням пропозицій діячів національної науки та культури, центральних органів виконавчої влади і громадських організацій”.

З цієї формально-байдужої бюрократичної відписки, далекої від української культури і наших тривог, не випливає жодна конкретна відповідь на жодне з наших питань. Якщо справді Державне управління справами розглядає кадрові питання “з урахуванням пропозицій діячів національної науки та культури”, то чому не врахована ключова пропозиція великих українців І. Дзюби, І. Драча, М. Жулинського, В. Козака, П. Мовчана, Б. Олійника, Д. Павличка, М. Стеф’юк та багатьох інших патріотів, громадських організацій і нашого колективу:

“Щоб уникнути розгрому патріотичної установи, ми наполягаємо на продовженні контракту з В. Ю. Мельниченком на тривалий час. Його присутність на посаді керівника Культурного центру України в Москві нині особливо важлива для держави”.

Судячи з усього, чиновники все-таки вирішили нишком-тишком перетворити Культурний центр із некомерційної організації на комерційну, заробітчанську, на ярмарковий балаган. Або взагалі продати будівлю Українського дому на Арбаті, 9. Це було б антиукраїнським шкідництвом, якого не можна допустити.

Пане Президенте, почуйте нас нарешті! Не допустіть непоправної втрати для духовної України! Захистіть українських патріотів у Москві!

З надією

працівники Культурного центру України в Москві.

 dpzm

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment