Псевдоодесити заробили в столиці по 80 гривень

Сергій ГОРИЦВІТ

 

Спочатку давайте познайомимося із двома повідомленнями від представників супротивних політичних сил.

Активісти сепаратистського руху “Одеса — за порто-франко” відзвітували, що 28 травня зібрали на акцію в Києві під стінами Верховної Ради 500 осіб. Лідер руху Олексій Цвєтков передав апарату ВР 37 тис. підписів на підтримку вільної економічної і адміністративної зон. Водночас він заявив, що співробітники СБУ проводили обшуки у збирачів підписів у зв’язку з підозрою у сепаратизмі.

А ось протилежна оцінка цієї події. Провокатори від імені одеситів влаштували в столиці шоу “Одеса — за порто-франко”. У ньому взяли участь кілька десятків киян і гостей міста з символікою Одеси. Провокатори використали шоу для передачі кількох тисяч підроблених підписів нібито одеситів за проголошення Одеської області регіоном з особливим статусом. Відомо, що провокацію влаштували російські спецслужби з метою розколу України. За даними ТВ “Голос народу”, з політичними гастарбайтерами розрахувалися готівкою безпосередньо на площі перед Верховною Радою, заплативши кожному учаснику шоу по 80 гривень.

Оскільки тележурналісти “Голосу народу” зафіксували акцію під Верховною Радою і сам момент видачі платні її учасникам на відео, яке вже викладено у мережі, то вірогіднішою є саме їхня версія.

Хочу нагадати, що у Верховній Раді ще на початку лютого було зареєстровано законопроект “Про вільну економічну зону порто-франко, яким передбачено створення режиму вільної економічної зони на території Одеської області. Просувають цей проект Микола Скорик, Олександр Прес­сман і Вадим Рабінович — усі колишні регіонали, які тепер представляють у Верховній Раді “Опозиційний блок”. Навіть побіжний аналіз запропонованого ними документа дозволяє зробити висновки, що йдеться не про економічний проект, а про політичний. Як стверджують експерти, це прихований проект автономізації України, розчленування її за економічним принципом. Із подібною ініціативою рік тому виступав ще Сергій Ківалов, пропонуючи свій проект конституційної автономії для одеського регіону.

У рамках підтримки своєї задумки місцеві сепаратисти вже встигли створити штаб громадської ініціативи “Одеса — за порто-франко”, який миттєво облаштував у місті десятки наметів і став збирати підписи на свою підтримку. Як і слід було чекати, сепаратистську ініціативу палко підтримав лідер місцевих антимайданівців і забороненої судом громадської організації “Молодіжна єдність” Антон Давидченко, який нині перебуває у бігах. А деякі обдурені сепаратистами одесити, яких ті обіцяли ощасливити порто-франко, навіть провели мітинг біля під’їзду міськради.

Активісти одеського Євромайдану назвали цю ініціативу сепаратистським лохотроном, розрахованим на тих, хто не розбирається у політиці і не цікавиться деталями. Намети сепаратистів, де агітатори збирали підписи прихильників порто-франко, несподівано зникли, коли сюди завітали проукраїнські активісти. Як зазначив один із лідерів одеського Євромайдану, отаман Чорноморського Гайдамацького З’єднання Сергій Гуцалюк, отверезуючим душем для одеських сепаратистів стала заява народного депутата Верховної Ради України Андрія Левуса про необхідність порушити справу щодо розслідування діяльності та ролей депутатів окупаційного блоку Скорика, Прессмана, Рабіновича у підготовці повторення “русской вєсни” під виглядом збору підписів за зону порто-франко.

Водночас член фракції “Народний фронт”, голова підкомітету Комітету з питань національної безпеки і оборони Андрій Левус стверджує, що Росія розпочинає новий етап кампанії з дестабілізації ситуації в Україні та формування “Новоросії” на всьому Південному Сході нашої держави. “Територія, на якій діятиме проект “русская вєсна”, — Харків, Одеса, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв”, — зазначив він. Андрій Левус уточнив, що першими паростками “новой вєсни” стали кривавий теракт у Харкові, кампанія порто-франко в Одесі та провокації-псевдопротести у Києві.

Однак депутати Одеської міськради не підтримали ініціативу фракції партії “Родіна” про вільну економічну зону. На сесії, яка відбулася 16 квітня, за неї проголосували лише 11 із 120 депутатів. Та все ж українцям не слід втрачати пильність, інакше під солодкі обіцянки манни небесної від порто-франко сепаратисти розпочнуть втілення давно збанкрутілого путінського проекту “Новоросія”.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment