Відзначили ювілей видатного краянина

Л. БАЛАНЕЦЬКА,

Фото О. ОСТАПОВИЧ

 

Вшанувати пам’ять видатного майстра пензля Миколи Івановича Івасюка у містечку Заставні на Буковині, де він народився 150 років тому, зібралася творча інтелігенція Заставнівщини, інших куточків Буковини та Тернопільської області. Захід відбувся з ініціативи районної “Просвіти” (голова С. Масловська) за участю райдержадміністрації, відділів освіти, культури, учнівського та педагогічного колективів Заставнівської ЗОШ І—ІІІ ступенів, Заставнівських художньої і музичної шкіл, райбібліотеки.

Промовці розповідали про художника, його навчання та життя у Відні, Мюнхені та повернення в Україну, де на рідній землі зазнав переслідувань, знущань у сталінських катівнях і врештірешт — знищення у Биківнянському лісі.

У районному Палаці культури глядачі переглянули відеофільм, до створення якого найбільших зусиль доклала М. Орлик, їй допомагав колишній учень В. Якимик, консультації щодо музичного оформлення надавали викладачі Заставнівської музичної школи.

Ведучі заходу — О. Цимбалюк і С. Статуєв. Виступили керівник апарату облдержадміністрації О. Шкурідін, начальник управління культури облдержадміністрації В. Китайгородська, голова райдержадміністрації Ю. Кітарь, міський голова Я. Цуркан, голова облорганізації “Просвіти” О. Савчук, заступник голови Чернівецької облорганізації НСХУ І. Гордіца, методист навчальнометодичного центру культури Буковини В. Бежнар. Розповідали, що художник захоплювався історичною тематикою і створив чимало чудових полотен. Зокрема “В’їзд Богдана Хмельницького до Києва”, “Іван Богун у бою під Берестечком”, “Битва під Хотином” та інші.

М. Івасюк створив першу художню школу на Буковині. Сьогодні з близько 500 робіт, створених ним, в українських музеях зберігається невелика кількість. Решта — у приватних колекціях. Окремі є у відомого буковинця, народного артиста України Дмитра Гнатюка.

На зібранні назвали цьогорічних лауреатів Чернівецької обласної мистецької премії імені М. Івасюка. Нагороду отримали вчитель історії Заставнівської ЗОШ Марія Михайлівна Орлик та молода художниця Мар’яна Хитик. Визначили також лауреатів районної премії імені М. Івасюка. Це — директор районного Палацу культури О. Цимбалюк, директор Заставнівської художньої школи В. Гринюк, головний спеціаліст відділу культури Л. Гайдей, керівник оркестру народних інструментів “Передзвін” В. Гаврилецький та директор ЦБС Л. Стасюк.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment