Реальні вимоги. Чи можливе перезавантаження?

Надія КИР’ЯН

Фото автора

 

Перед будинком Верховної Ради у день пленарного засідання депутатів 16 червня зібралися мітингувальники, щоб висловити свої пропозиції й претензії до влади. Люди домовилися по черзі висувати свої вимоги.

Було три групи: представники Федерації профспілок України (голова Г. В. Осовий), серед яких медики, залізничники, транспортники, будівельники та ін.) та Конфедерації вільних профспілок України (голова М. Я. Волинець); матері військових, що захищають країну на Сході; вкладники прогорілих банків, які не можуть отримати свої депозити в належному обсязі.

Профспілки висловили вимоги трудящих, серед яких найголовніші: індексація заробітної плати і пенсій на рівень інфляції; скасування 15 % оподаткування пенсій; встановлення справедливих економічно обґрунтованих тарифів на газ та електроенергію для населення та упорядкування тарифів ЖКГ; компенсації батькам і вдовам загиблих у зоні АТО та пораненим.

До мітингувальників вийшов народний депутат Сергій Каплін, який сказав: “Наші вимоги такі самі, як і вимоги Майдану: реальне перезавантаження влади та її відповідальність, реальна боротьба з корупцією, люстрація і реальні реформи. Те, що відбувається нині — це справжній геноцид.

Я сьогодні вийшов із такою заявою, бо принизили вас. Зранку я написав запит до керівництва ВР, чому 60 представників від 15 мільйонів українців не запросили на пленарне засідання, навіть на балкони. У Європі, куди прагнуть усі, що сидять у залі, до профспілок ходять політики, прем’єри і президенти, а не навпаки. Я переконаний, що ми повинні дати відсіч цій неповазі і цьому опору здоровому глузду в парламенті.

Я переговорив з депутатами від різних фракцій. Вони відмовляються голосувати за будьщо, доки не будуть виконані ваші ключові вимоги. Це можливо: на казначейських рахунках сьогодні 70 мільярдів гривень. А наші діти хворітимуть, батьки голодуватимуть, робітники і селяни будуть злиднями, доки влада накопичуватиме кошти, щоб індексувати пенсії й зарплати перед наступними виборами… Ці прийоми відомі ще від часів Азарова і Януковича.

Ще має бути ухвалений Закон про ТСК. Бо якщо дефолт у країні й почався, то він почався безпосередньо у прокуратурі, у силових органах — неймовірна кількість звернень громадян про корупцію.

Учора профспілки нарешті об’єдналися. Це лише перший крок. Якщо нам не вдасться переконати владу парламентськими засобами, ми виведемо до кожної облдержадміністрації, до ВР, до Кабміну мільйони українців і доб’ємося, що влада стане підзвітна народу. Як було за часів козацтва, так буде за часів нової демократичної ери в нашій країні. Тільки ви маєте контролювати нині владу, інакше втратите свою землю, всі регіони, прапор, герб і власне майбутнє. Наші діти будуть рабами якоїсь найвідсталішої африканської країни. Війна зупиниться винятково за умов перемоги на економічному фронті. Тільки сильна заможна країна зможе прогнати Путіна. Наше завдання — покласти край цьому геноциду, наше завдання — перемагати”.

Голова КВПУ Михайло Волинець підтримав вимоги, сформульовані депутатом Капліним та профспілковими лідерами, а також нагадав, що маємо готуватися до зими, платити шахтарям за їхню працю, спитати з міністра Демчишина, чому ми закуповуємо електроенергію в Росії за завищеними цінами.

Депутати пообіцяли інформувати людей про результати перемовин із владою.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment