У Чернігові відкрили пам’ятник капітанові ЗСУ Олексієві Коновалову

13 червня 2015 року на міському цвинтарі “Яцеве” в Чернігові відбулося відкриття пам’ятника загиблому на Донбасі свободівцю Олексієві Коновалову. Захід відбувся за участю рідних націоналіста, небайдужих містян та активістів місцевого осередку ВО “Свобода” на чолі з головою Чернігівської ОО Андрієм Міщенком та лідером об’єднання Олегом Тягнибоком.

Капітан Збройних Сил України, командир взводу батальйону територіальної оборони № 13 загинув у зоні бойових дій 12 червня 2014 року на півночі Луганщини, біля с. Велика Чернігівка Станично-Луганського району. Був зв’язківцем, керував військовим підрозділом на блок-посту.

Вшанування героя розпочалося біля меморіалу Небесній сотні на Красній площі. Там помолилися за всіх загиблих борців за Україну. З Красної площі учасники вшанування вирушили на міський цвинтар “Яцеве”, де похований Олексій. Біля могили військового настоятель Катерининської церкви отець Євгеній відслужив панахиду за загиблим та освятив пам’ятник.

Голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок наголосив: “Для мене особливим було його сприйняття світу, його очі, його доброта. Він був, на перший погляд, наївний, але, з іншого боку, — надзвичайно глибока, освічена, безстрашна людина. Олексій одним із перших, коли почалась війна, просто з Майдану пішов боронити територіальну цілісність і незалежність нашої держави. Коли ми говорили з Олексієм про українську історію, згадували козаків, українських Січових стрільців, холодноярців, вояків УПА, то було важко уявити, що він стане в один ряд із ними і що на його прикладі діти вчитимуть історію і розумітимуть, як це бути героєм, як це віддати своє життя за своїх близьких, за побратимів.

Символічно, що територію, де він загинув, зараз контролюють українські військові. Його смерть — це збереження нашої території, це символ нашої звитяги та перемоги. Таких людей не можна забувати, пам’ять про Олексія Коновалова повинна залишатися в наших серцях. Це перший свободівець-вояк російсько-української війни, який загинув. На жаль, після нього у нас було дуже багато втрат. Він був перший і дуже особливий”.

Очільник Чернігівської “Сво­боди” Андрій Міщенко зазначив: “Для нас бути сучасниками таких героїв, як Олексій, — велика честь. Він справді був надзвичайно доброю людиною. Він завжди був першим, вів людей вперед. Люди ніколи не пам’ятають тих, хто має багато грошей. Вони пам’ятають тих, хто зробив щось для ближніх і для суспільства, хто, зрештою, здійснив подвиг, як Олексій. І я дуже прошу вас, щоби наші герої не ставали статистикою, а щоби ми пам’ятали кожного бійця, який загинув у російсько-українській війні, поіменно”.

 

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment