У Києві зустріли та привітали з річницею бійців батальйону «Січ», які повернулися з передової російсько-української війни

21 червня у столиці на Майдані Незалежності активісти ВО “Свобода”, небайдужі кияни зустріли та привітали із річницею створення бійців батальйону особливого призначення “Січ”, які повернулися із передової російсько-української війни. Там хлопці несли службу в Пісках, Мар’їнці та Авдіївці. Із річницею батальйону українських воїнів привітав лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, вручивши їм футболки батальйону “Січ”, “Легіону Свободи”, медальйони та батальйонівські кокарди. Бійців, які служать у батальйоні вже рік, було відзначено бойовими ножами з вигравіюваним гаслом батальйону: “Свобода і Честь”. Окрім цього, священнослужителі УПЦ Київського Патріархату нагородили волонтерів і солдатів, які відзначились у російсько-українській війні, медалями від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета “За жертовність і любов до України”. Медалями від Філарета також нагородили Голову “Свободи” Олега Тягнибока, народних депутатів України VII скликання Олександра Мирного та Олега Гелевея.

Бійців на Майдані кияни зустріли гаслом “герої”, а заступник Голови ВО “Свобода” Андрій Мохник, звертаючись до “січовиків”, наголосив, що війна, в якій бере участь українське військо — це боротьба за українську душу. — Впродовж століть нашу українську душу намагалися знищити вороги, а нас перетворити на рабів. Але нині завдяки українському війську, зокрема і вашому героїзму, багато українців зрозуміли, що ця війна дає відчуття національної, української родини, гідності та сили. Ви продовжувачі боротьби козаків, січових стрільців, холодноярців, упівців! Ця тяглість поколінь дає тверде переконання у нашій спільній перемозі над одвічним ворогом — Росією! — заявив Андрій Мохник.

Лідер “Свободи” Олег Тягнибок, звертаючись до “січовиків”, привітав їх із річницею батальйону та підкреслив, що батальйон несе особливу місію: б’ючи ворога, провадить і просвітницьку діяльність серед українців Донбасу.

— За цей рік батальйон “Січ” фактично став легендарним, бо задемонстрував себе, як добре вишколена, дисциплінована, а найголовніше ідейна бойова одиниця. Ваша служба на Донбасі — це і просвітницька робота, адже після того, як зі Слов’янська вас скерували на передову, місцеві мешканці просили, щоби вас повернули. Я пишаюся тим, що нині тут, на Майдані Незалежності, ми зустрічаємо вас, бо “Січ” — це свобода і честь, яку ми всі відстоювали у час Революції гідності. Маєте пам’ятати, що у боротьбі з нашим відвічним ворогом — імперською Росією — ви не одні, адже ви — нащадки сотень тисяч українців, які боролися за свободу та незалежність України!

Зичу вам здоров’я, щоби ворожі кулі вас оминали, щоб усі якнайшвидше повернулися до своїх родин із перемогою! — наголосив Олег Тягнибок, звертаючись до прибулих із фронту “січовиків”.

Нагадаємо, що 18 червня 2015 року на базі батальйону відбулися урочистості з нагоди річниці “Січі”. Свободівці на чолі з Олегом Тягнибоком привітали “січовиків”, які наступного дня вирушили на Донбас.

Довідка. “Легіон Свободи” — комбатантське об’єднання свободівців, які в складі Збройних сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС і добровольчих батальйонів беруть участь у російсько-українській війні. Очолює “Легіон Свободи”, до складу якого входять понад 1000 свободівців, командир “Карпатської Січі” Олег Куцин.

Бійці “Легіону Свободи” проходять службу в різних військових підрозділах ЗСУ та МВС: батальйон “Січ” МВС налічує 110 бійців свободівців, “Карпатська Січ”, яка зараз легалізується в ЗСУ, — 76, Національна гвардія — 76 (зокрема 24 — “Азов”, 11 — “Донбас”), решта підрозділів МВС — 69, Збройні сили України — 462 (зокрема 26 — в “Айдарі”), Прикордонні війська — 14, ДУК ПС — 12. Пройшли медкомісію, але ще не мобілізовані — 168.

До “Легіону Свободи” входять 138 депутатів різних рівнів рад та інших посадових осіб органів державного управління та місцевого самоврядування: 6 народних депутатів України (Руслан Кошулинський, Юрій Сиротюк, Олексій Кайда, Маркіян Лопачак, Андрій Тягнибок, Олександр Марченко), 15 депутатів обласних і Київської міської рад (зокрема — голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук), 56 депутатів районних рад (зокрема 1 голова районної ради), 48 депутатів міських рад (серед них 3 секретарі міських рад), 7 екс-голів РДА, 6 — інших посадових осіб.

На війні “Легіон Свободи” втратив 16 бійців. Це Олексій Коновалов (13 БТРО), Володимир Зюзь (“Айдар”), Віктор Голий (42 БТРО), Антон Цедік (“Донбас”), Віталій Коломієць (“Донбас”), Микола Томак (34 БТРО), Віктор Лавренчук

(І ОТБ), Віктор Цимбал (“Січ”), Ігор Каплуненко (НГУ, батальйон ім. С. Кульчицького), Володимир Степанок (57 ОМБ), Анатолій Чупилка (95 ОАМБ), Олександр Чирцов (“Карпатська Січ”), Дмитро Коряк (“Азов”), Василь Миханюк (95 ОАМБ), Олександр Єрмаков (“Карпатська Січ”), Ігор Канаков (“Дніпро-1”).

72 бійці “Легіону Свободи” дістали поранення різного ступеня тяжкості.

61 бійця нагородили найвищою партійною нагородою — золотим значком, із них 11— посмертно.

24 бійців “Легіону Свободи” нагородили державними нагородами. Антона Цедіка, Віктора Голого, Віктора Лавренчука, Анатолія Чупилку та Дмитра Коряка — посмертно.

 

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment