Зберегти українську державність і національну ідентичність

Відкритий лист Президентові України Петру Порошенку

Шановний

Петре Олексійовичу!

 

17 червня 2015 року відбулося засідання сесії Головної ради Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, на порядку денному якої обговорили проблеми інформаційно-культурного простору і національної безпеки України.

Провідні вчені, політики, громадські діячі України, які складають основу Головної ради, підтвердили висновки Націо­нального інституту стратегічних досліджень, що визначальними та націє­зберігаючими у державному будівництві та зміцненні незалежності має бути україноцентрична гуманітарна політика.

На жаль, у цій надважливій сфері після Майдану змінилася хіба що риторика та її інтенсивність. Про що свідчать, зокрема, багатотисячні наклади газети “Вести”, “Известия”, “Комсомольская правда в Украине” і десятки інших нових антиукраїнських інформаційних джерел, які виходять із однієї формули, яка була закинута нам із сусідньої північної держави: “Єдина країна — Единая страна”. Неподільною Україна може бути лише з єдиною державною мовою.

Українська держава за існуючої двомовності ніколи не буде незалежною. Саме на двомовність, а фактично російську одномовність розраховує Путін. Без вирішення фундаментальних гуманітарних питань, зокрема, питання мови, культури, історії, які формують національну ідентичність, ми, як народ і держава, не відбудемося!

Надзвичайну тривогу в суспільстві викликає кадрова політика: адже з порушенням ст. 10 Конституції України призначаються державні чиновники найвищого рівня, які не володіють державною мовою. У такому випадку, це свідчення того, що “державність” української мови в Українській державі є декларативною.

Без вирішення фундаментального мовного питання, без продуманої і зваженої кадрової політики ми матимемо державу, збудовану на піску.

Під час обговорення також визнано, що інформаційно-частотний ресурс повинен стати фундаментом для проведення власної державної політики, а стандарти тут вічні: боронити свою землю, державу, берегти традиції, культуру, мову, національну пам’ять. При зміні Конституції України рекомендовано записати: інформаційно-частотний ресурс визнати базовим як є надра, повітря, земля. Вони належать народу. Ось саме на засадах цього має будуватися національна інформаційна політика. Час і ситуація вимагають від нас усіх беззаперечного виконання українських законів і дотримання Конституції України і захисту її цілісності. Це те, за що гинули патріоти на Майдані, а нині — на війні.

Ми усвідомлюємо, що мета Путіна — знищення України як держави, як суб’єкта міжнародного права. Нинішні проблеми і криза, яка призвела до втрати частини української території, через відсутність належної україноцентричної гуманітарної політики у сфері освіти, мовно-культурній та інформаційній сферах.

Агресія Росії стане неможливою, якщо Україна буде єдиною у цивілізаційному просторі на власному національному фундаменті. Збереження національної ідентичності, а значить, і української державності робить нас сильними і незнищенними.

Якщо дії Президента України і надалі будуть послідовними в обстоюванні національних інтересів у гуманітарній сфері, зміцненні української державності, то національно-патріотичні сили України будуть консолідовано підтримувати політику Президента України.

На засіданні Головної ради також порушувалися проблеми “русского міра”. Сьогодні вся Європа обсаджена центрами “русского міра”. Їх нині понад 150 тільки у Європі. Це центри, де можна дешево купити російську літературу, провести дозвілля, де працюють постійно діючі курси російської мови і культури. Ми можемо лише протиставити цьому свій “український світ” із відповідною інфраструктурою і програмою.

Також відзначалося, що відсутність контролю влади за дотриманням Конституції України, наприклад, ст. 8 Основного Закону, де записано, що Конституція має пряму дію, призводить до того, що ст. 10 Конституції України не чинна, а діє принизливий українофобський закон Ківалова—Колесніченка.

Із метою виправлення загальнополітичної ситуації в Україні Головна рада Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка просить Вас, пане Президенте України, терміново призначити зустріч із Вами для обговорення порушених проблем.

 

За дорученням Головної ради Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені

Т. Шевченка Павло МОВЧАН, голова Товариства, народний депутат України I—VI скликань

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment