У кожній родині є «світильник»

Надія КИР’ЯН

Фото автора

У Маріямполі на Івано-Франківщині у біблійному саду відбулася проща, організована Українською Греко-Католицькою Церквою, присвячена українській родині. Традиційно від Будинку “Просвіти» на прощу вирушив автобус із просвітянськими активістами.

Цей біблійний сад перший в Україні. Його закладено 4 квітня 2011 року, займає площу близько 1 га. У саду росте 25 видів дерев і кущів, які згадуються в Біблії. Біля кожного з них встановлені таблички, де описано, в якому контексті вони згадуються в Біблії, їхнє богословське значення. Заходимо до саду через Райські ворота, які змайстрували найкращі ковалі Європи. На центральній алеї встановлена фігура Матері Божої з Ісу­сиком на руках. Вона відтворена з чудодійної ікони Матері Божої Маріямпільської, виконаної учнем славетного Рафаеля. Маріямпільська Божа Матір ще має назву “Переможниця”. Вважають, що ті, хто молиться їй, перемагають. Це тому, що ікона відіграла велику роль у переможній Віденській битві 1683 року і цим врятувала європейську цивілізацію.

Завдяки молитві перед образом Пречистої Діви Марії люди оздоровлюються, грішники навертаються, зневірені утверджуються у вірі.

До саду гостинно запрошують скульптури апостолів Петра і Павла. При вході волонтери продають листівки із зображенням Божої Матері, жовто-блакитні стрічки, випічку тощо. Отримані гроші передадуть на допомогу українським воїнам.

У саду представлено скульптуру Мойсея на горі Сінай, де він отримав від Бога десять заповідей. Поруч неопалима купина (ясенець білий). Табличка пояснює: у Старому Завіті описано, що Мойсей спілкувався з Богом через палаючий, але незгораючий кущ, коли Бог наказав йому вивести ізраїльтян з Єгипту. Тому цю рослину ще називають “Кущ Мойсея”. Розглядаючи інші рослини: троянди, виноград, платан, магнолію, тис ягідний, кедр, каштан їстівний, терен та ін., можна прочитати на табличках про інші біблійні історії.

На території саду розташована церква. У проповідях, присвячених оздоровленню української родини, святі отці застерігали від загроз глобалізаційного світу, які руйнують сім’ю, традиційні цінності, закликали повернути людині її правдивий образ, образ дитини Божої.

“Наше серце може любити, але так само може ненавидіти, бажати помсти. Наше серце може знищувати людину в глибині свого єства. Тому дуже важливо боротися за людське серце, щоб воно належало Богові”, — закликав священик. Руйнують людину шкідливі звички, які роблять її залежною від наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління тощо. Коли людина стає залежною — це хвороба. Рідні, друзі мають молитися за зцілення таких людей. Важливо зрозуміти, що алкоголізм — це не тільки фізична хвороба, це хвороба розуму, тіла, емоцій, але так само й душі. Хто може зцілити душу? Тільки Господь. Церква в очах Бога має велику силу. У церкві є “Золота книга тверезості”, де будь-хто з родичів може скласти пожертву, відмовившись на будь-який час від вживання спиртного за свого родича чи знайомого. Церква молиться, просить про зцілення тих людей.

Проповідник нагадав, що Майдан вистояв і переміг через те, що там був сухий закон. Нетверезого чоловіка одразу з Майдану забирали, бо він був небезпечний, міг влаштувати провокацію. Майдан виграв силою духу. Силою духу ми поборемо наших внутрішніх ворогів — спокуси, пристрасті, а якщо поборемо внутрішніх, то переможемо й зовнішніх.

Інша тема, порушена на прощі, — про Світло віри Христової. Світильник віри є в наших серцях, не дамо йому згаснути. Другий світильник — світильник здорового глузду. Ми дуже багато вчимося, майже кожен другий має вищу освіту. Тим часом віримо в різні забобони. Наступний світильник, який треба берегти, — це добрі християнські традиції, цінності христового Євангелія, які є в нашій культурі, в нашій родині. Батьки повинні передавати їх дітям. Інші цінності, які сьогодні згасають, — особисті близькі стосунки. У наш час ми можемо долати відстані, розмовляти скайпом з кимось на іншому кінці світу. Але не завжди маємо близькість зі своїми дітьми, чоловіком чи дружиною. Часом не знаємо, що робиться в сусідній кімнаті, де син чи дочка сидить за комп’ютером, не знаємо, що робиться в їхньому серці, не маємо часу з ними порозмовляти.

Багато молодих пар сьогодні розлучаються. Діти бачать, як у їхній родині тато й мама сваряться, не поважають одне одного, не спілкуються, не радяться — і переймають таку модель поведінки. Диявол у перекладі означає: той, хто розколює, розкольник. Гріх — це розколоти зв’язок із Богом, рідними, друзями. Щоб наші сім’ї були міцні, потрібна жертовність, терпеливість, уміння прощати. У кожній родині завжди є світильник (це може бути мама, тато, бабуся, дідусь), який освітлює всю родину, є її захистом. Поки ці світильники живі, вчімося у них. Якщо буде міцна, любляча, дружна родина, буде міцна держава, сильний народ і ніхто ніколи його не здолає.

Почесними грамотами від УГКЦ за добру християнську позицію, багатолітню працю на благо громади нагородили найактивніших, серед яких заступник голови обласної, член правління Івано-Франківської міської “Просвіти” Дмитро Захарук.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment