Георгій ЛУК’ЯНЧУК
Фото автора
11 липня в місті Конотопі та сусідніх селах Шаповалівці й Соснівці, де далекого 1659 року відбувалася знаменита Конотопська битва, відзначали чергову річницю славної перемоги українського козацтва над московськими загарбниками. Окрім місцевих активістів Конотопщини на свято козацької перемоги прибули делегації з Сумщини, Чернігівщини, Київщини та інших земель України. Серед них — делегація військовиків, котрі сьогодні продовжують переможні традиції прадідів у сучасній війні проти московських загарбників на Донбасі.
У складі численної делегації зі столиці на чолі з Євгеном Лупаковим прибули представники Спілки офіцерів України, “Просвіти”, “Соловецького Братства”, курсанти ліцею імені І. Богуна, активісти політичних організацій КУНу, НРУ та Української партії.
Цьогоріч у заходах, присвячених перемозі української звитяги, взяла участь і делегація кримськотатарського народу на чолі з депутатом Верховної Ради Рефатом Чубаровим. Адже здобути перемогу козацтву під проводом славного гетьмана Івана Виговського допомогла кіннота кримських татар. Спільні перемоги допомагають нашим народам і сьогодні долати важкі виклики.
Того дня у Конотопі було урочисто відкрито пам’ятний знак, присвячений 70-денному мужньому спротиву облозі численного московського війська захисників Конотопської фортеці під проводом полковника Григорія Гуляниці. Євген Лупаков говорив про збереження й поширення пам’яті про цю славну перемогу українського війська над окупантами серед підростаючого покоління та виховання патріотизму й готовності захищати незалежність нашої держави від спроб новітніх московських окупантів нав’язати нам так званий “русскій мір”. Виступаючі провели паралелі між давніми подіями і драматичною війною з новітніми московськими загарбниками та їхніми посібниками на Донбасі, побажали нашим військовим такої ж славної перемоги, яку здобули їхні прадіди під Конотопом.
Дорогою до Києва, після вшанування героїв Шаповалівки та Конотопа, столична делегація завітала до Батурина, оглянула відновлені за часів президентства Ющенка гетьманську резиденцію та Батуринську фортецю і вшанувала пам’ять її героїчних захисників.