Володимир БЕЗЧАСНИЙ,
голова Лубенського медіа-клубу
Нещодавно у Харківському будинку письменників відбулася презентація книжки правозахисника, волонтера, колишнього бранця так званої “ЛНР” черкащанина Валерія Макеєва. “100 днів полону, або Позивний “911” — так називається ця книга-сповідь про пережите й побачене за довгі дні ув’язнення на охопленому війною Сході України.
— Я був приємно здивований, — підкреслив автор, — що там, у пеклі, є справжні патріоти, що не загасили й не загасять сепаратисти український дух. А це вселяє віру в нашу перемогу.
На презентації був і харківський репортер-оператор Роман Черемський. Разом із Валерієм Макеєвим Роман потрапив у заручники й три місяці обидва перебували в одному з підвалів Луганська. Саме за стійкість та мужність, виявлені у застінках проросійських прислужників, Роман Черемський був удостоєний журналістської відзнаки — став лауреатом премії імені Василя Симоненка, заснованої Лубенським медіа-клубом.
Таке враження, що відбувалася не презентація, де зазвичай розхвалюють автора, а жвава розмова про непросте наше сьогодення.
— Я можу сказати, — це ведучий заходу харківський журналіст Владислав Проненко, — що це перша ластівка, так би мовити, художнього осмислення подій, які зараз відбуваються на Донбасі. Валерій Макеєв написав свою книжку кров’ю серця. Він менше за все думав про якісь літературні красивості. Він писав про те, що пережив, і про те, що відчув…
Нині Валерій працює над другим виданням книги, яке буде значно більшим за обсягом, російську версію доповнять відгуки читачів.
Хто зацікавився першою в Україні книгою-сповіддю про жорстокі події на Донбасі, може прочитати її в інтернеті й лишити свій відгук. Автор буде щиро вдячний за це.
Валерій Макеєв любязно прийняв запрошення відвідати Лубни. Це має статися восени на заходах з нагоди 110-річчя виходу першої українськомовної газети “Хлібороб”.