Незамінимий і неповторний…

6 липня на 73-му році життя відійшов у вічність Олександр Климчук — відомий публіцист і критик, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, заслужений діяч мистецтв України. Українець, який завжди був свідомий свого призначення і покликання на рідній землі.

Олександр Олександрович Климчук народився 26 листопада 1942 року в селі Глядки Волочиського району Хмельницької області. 1965 року закінчив історико-філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту. З 1970 року почав працювати у пресі: спочатку в газеті “Молода гвардія”, потім у журналі “Ранок”. З 1977 року Олександр Олександрович працював у журналі “Україна” — очолював відділ літератури і мистецтва, був головним редактором журналу. В останні роки був автором проекту та головним редактором мистецького альманаху “Музейний провулок”.

Олександр Климчук — автор книг “Прощання слов’янки”, “Факторія Завойка”, роману-есею “Я єсмь..” — ґрунтовного дослідження життя і творчості художника Івана Марчука, сценаріїв художньо-документальних фільмів про художників Аллу Горську, В. Розвадовського, М. Врубеля й Кирилівську церкву, а також численних нарисів і статей у періодиці, присвячених українській культурі і тим, хто її не зрадив у часи тоталітаризму. Полум’яне слово публіциста неодноразово було відзначене і читачами, і колегами по перу. Він лауреат премій ім. Василя Симоненка, ім. Олександра Білецького та ім. Дмитра Нитченка.

Сашко Климчук — так називали його друзі, був надзвичайно щирою, товариською людиною, мужнім і правдивим журналістом, креативним організатором редакційних процесів. Його відкритість, приязність, сердечність, уміння помітити талановитих людей і підтримати їх, поступитися власними інтересами ради загальних сьогодні видаються неймовірними. Він і справді був незамінимим і неповторним. Таким і залишиться в нашій пам’яті.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Олександра Климчука. Вічна тобі пам’ять, наш дорогий побратиме.

 

Павло МОВЧАН, Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, Андрій ЧЕБИКІН, Олександр БОРОДАЙ, Броніслав ГРИЩУК, Євген СТАНКОВИЧ, Борис ОЛІЙНИК, Іван МАРЧУК, Володимир МЕЛЬНИК, Олександр ФЕДОРУК, Дмитро ПАВЛИЧКО, Леся ВОРОНИНА, Любов ГОЛОТА, Юрій БУРЯК, Валерій ОРЛОВ, Ігор ГИРИЧ, Микола ЛИТВИН

Київська організація НСПУ, Національна спілка письменників України

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment