Омела

А. А. БАЛИЦЬКИЙ,

учасник війни, старий галичанин (88 р.)

 

Омела біла, народні назви: гніздо відьми, пташина омела, козині горішки. Це вічнозелений кущ, листя шкірясте, залишається зимувати, плоди — білі несправжні ягоди. Найчастіше зустрічається як паразит на листяних породах дерев, особливо на вербі. Її своєрідне коріння з присосками проникає під кору гілок дерев, заглиблюється у деревину і перехоплює воду з розчиненими мінеральними солями. Якщо на дереві поселиться кілька кущів омели, вони можуть його знищити, забираючи всі поживні речовини, дерево засихає. Правда, така ж доля і паразита, який втрачає джерело живлення.

Так у рослинному світі. А хіба немає паразита омели в людському суспільстві, зокрема на нашій многостраждальній батьківщині? Є. І вона виступає під різними формами і кольорами у вигляді банків, корпорацій, об’єднань, товариств, спілок і т. ін. Омела користолюбства, хабарництва, корупції проникла в урядові структури, судочинство, законодавчі органи та інші сфери суспільного життя. Буйна зелень — виробничий потенціал, яким ми пишалися у перші роки незалежності, нині ледве животіє. Омела — олігархи, мільйонери, які нажилися на приватизації, незаконних оборудках та інших махінаціях не засихають як омела, що втратила джерело живлення. Їхні прибутки надійно захищені в офшорних зонах та банках зарубіжних держав та ще й не обкладені жодними податками.

І нині маємо розорену економіку, знецінену валюту, зруйнований транспорт, слабку обороноспроможність країни, в боргах, як у шовках. Проте за той час, мов гриби після дощу, виросли пишні дачі і палаци багатіїв, у чиновників з’явились лімузини, яхти і маєтності за кордоном.

Не можу зрозуміти, чому так важко ухвалюють у парламенті закони, що стосуються податків на великі прибутки, високі пенсії, нерухоме майно, а ще про зняття недоторканності з парламентарів, суддів… Мабуть, тому, що це стосується багатьох законодавців, у яких свої інтереси вищі за державні.

Ганьба, коли на діяльності волонтерів наживаються офіцери штабів. Де тут військова присяга, офіцерська честь, патріотизм і людська совість?

Нині Україна переживає важкі часи. Із звіриним оскалом “старший брат” намагається її роз’єднати, знищити. За роки незалежності попередні президенти і уряди нічого не зробили для її зміцнення, а навпаки.

На нинішньому уряді лежить велика відповідальність за долю країни і її збереження як незалежної європейської держави. Єдність, згода, справжній патріотизм, а не власні комерційні інтереси, можуть врятувати країну. Зневіра і байдужість — страшні вороги нашого сьогодення.

“Бо плач не дав свободи ще нікому, лиш хто борець — той здобуває світ!” (слова з пісні вояків УПА).

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment