Питання Землі

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

 

У Києві в інформаційному агентстві “RegioNews” відбувся круглий стіл на тему “Чи збереже Україна свою державність у разі неконтрольованого продажу землі?” Організатором заходу виступив Конгрес Українських Націоналістів, який зібрав широке коло фахівців із питань агрополітики: громадських діячів, народних депутатів, експертів і науковців. Голова Конгресу Степан Брацюнь привітав учасників і зазначив: “Земля — головне національне багатство українського народу, що наділене йому Богом у довічне користування. Конгрес як державницька сила зараз активізує просвітницьку та роз’яснювальну роботу щодо здійснення земельної реформи в Україні, керуючись прагненням узяти безпосередню участь у завершенні земельної реформи на благо української нації та усвідомлюючи спільну відповідальність за соціально-економічні реформи, сьогодення і майбутнє України”.

Із ґрунтовними доповідями на зібранні виступили: представник асоціації “Земельна Спілка України” Сергій Біленко, виконавчий директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, провідний спеціаліст у галузі аграрної політики, менеджменту та прикладної економіки Олександр Жемойда, а також відомий політик, голова президії Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, народний депутат України І, ІІ, III, IV та VI скликань Іван Заєць і заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад України Наталія Ключник.

Висловлювались різні, нерідко абсолютно протилежні позиції та думки щодо питання продовження мораторію на продаж землі та реформування в аграрній галузі економіки. Також активно обговорювалися ризики та переваги майбутнього добровільного чи “добровільно-примусового” об’єднання територіальних громад для земельного питання, а також стан і перспективи використання сільськогосподарської землі в Україні в світлі глобалізаційних процесів.

Активну участь у обговоренні взяли народний депутат України І, II та IV скликань Степан Хмара, голова ВУТ “Просвіта” імені Т. Шевченка Павло Мовчан, Олександр Ковалів (НААН України), Іван Розпутенко (Національна академія державного управління при Президентові України), а також представники широкої громадськості.

Більшість промовців зійшлися на думці, що земля та її природні ресурси в Україні, як найдорожчий актив української нації, — була, є і має залишитися основним національним багатством та єдиним об’єктом права власності всього українського народу, що перебуває під особливою охороною держави. Впроваджувати вільний ринок землі, особливо за теперішніх умов ведення проти України гібридної війни імперською Росією, злочинно, до того ж, не врегулювавши головні проблеми життєдіяльності українців, а особливо селян — генофонду української нації.

Наталія Ключник висловила загальну позицію Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад щодо ринку землі. У ній, зокрема, зазначається, що земля для українського села — це основа і фундамент його існування. “Українському селу “перекрили кисень” з 1 січня 2013 року, коли вступив у силу закон “Про внесення змін до Земельного кодексу” і повноваження розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення було передано в Держземагенцію. “Пропонуємо підійти до питання використання землі комплексно і не розглядати її як об’єкт продажу. Земля і ресурси мають стати основою комплексної стратегії розвитку кожної окремо взятої громади. Саме громада має ухвалити рішення, як ефективно використати землю. Україна не має втратити своєї національної ідентичності, цілісності та унітарності. Нація має зростати на своїй землі, яка буде ефективно використовуватися в інтересах всього українського народу”, — наголосила доповідач.

Результатом жвавого та емоційного обговорення став проект резолюції, що був прийнятий учасниками засідання круглого столу за основу. В ній учасники науково-практичної дискусії задекларували свою готовність до активної і системної співпраці в процесі впровадження реформ в Україні з органами влади всіх рівнів й громадськістю та запросили всіх зацікавлених до конструктивного діалогу заради економічної могутності Української держави, створення нової моделі влади в Україні, формування сильного місцевого самоврядування й забезпечення самодостатнього розвитку кожної територіальної громади.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment