Міхо помилився, бо Маша — не наша

Сергій ГОРИЦВІТ

м. Одеса

 

Ви вже здогадалися, що мова про росіянку Марію Гайдар, яку глава адміністрації Одещини Міхаїл Саакашвілі 17 липня призначив своєю заступницею. При цій нагоді вона заявила про бажання отримати українське громадянство і працювати на благо українського народу.

Сподобалася йому російська опозиціонерка своєю антипутінською позицією. Побоюючись переслідувань, вона цього року вже подала документи на ізраїльське громадянство і хотіла ви­їхати, як раптом надійшло запрошення від Саакашвілі.

Хоч одесити завжди добро­зичливі й жартівливі, та пальця в рот їм не клади, бо дивись — відкусять! Це вони продемонстрували на мітингу 20 липня під стінами Одеської обл­держадміністрації. Звертаючись

до Міхаїла Саакашвілі, якого тут як свого називають просто на ім’я Міхо, вони тим не менш вказали на його помилку. Учасники акції зажадали звільнити з посади Марію Гайдар і провести відкритий конкурс на посаду віце-губернатора.

Свою позицію вони висловили на плакаті з лаконічним написом “Маша — не наша!”. На інших транспарантах було написано: “Міхо! Це твоя помилка!”, “Воно нам треба?!”, “Маша — гумконвой із Раші”. Крім того учасники акції розклали на бруківці великий плакат: “Волонтери Одеси — за відкритий конкурс”. Євромайданівці та відомі в місті проукраїнські активісти вважають призначення Марії Гайдар помічником чи радником Міхаїла Саакашвілі вкрай невдалою ідеєю. На їхню думку, для цього можна знайти гідних кандидатів серед громадян України і мешканців Одеської області. А ще вони вимагають у жодному випадку не надавати Гайдар громадянство України.

“Тут зібралися жінки-волонтери, які ніким не ангажовані. Ми вимагаємо відкритого конкурсу. Відповідно до закону чиновник має пройти такий конкурс, а потім державну перевірку”, — заявила волонтер Наталія Пранжу.

Хвиля обурення зросла, коли нова помічниця Саакашвілі силкувалася уникнути відповіді на пряме запитання, з ким воює Україна. А коли Гайдар заявила, що позбавлення її російського громадянства стало б для неї трагедією, хвиля емоцій вихлюпнулася через край.

Те, що Марія Гайдар, вважаючи себе представником “братнього народу” і не визнаючи Росію країною-агресором, вже в українській владі, нонсенс. Дипломат Богдан Яременко заявив: Гайдар має сказати, що Росія здійснює військову агресію проти України або піти геть. Такої ж думки дотримується і політик Олесь Доній.

Ще різкіше критикують пані Марію завсідники соціальних мереж. Активістка Лариса Волошина вважає, що Гайдар і близько не можна підпускати до державної посади. Ярослава Зорниченко обурюється, що проповідниця “русского міра”, яка патякає про “братські народи”, стане державним чиновником і житиме на кошти українських платників податків. Оксана Вдовенко вважає, що російським псевдоопозиціонерам — не місце в Україні.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment