Порцелянова казка

Надія КИР’ЯН

Фото автора

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка “Порцелянова казка”. Свою колекцію ляльок, що є найбільшою в Україні, представив Леонід Соколов, відомий громадський діяч, який очолює благодійний фонд “Серце до серця”.

Про роботу над виставкою, її оформлення розповіла заступник директора музею з науково-освітньої роботи Раїса Сеннікова.

“Ми вирішили подарувати дітям виставку іграшок, де сплелися літературні тексти і лялька. Продовжуємо цикл наших попередніх виставок цієї тематики. З початку року відбулися виставки ляльки-мотанки, національної української ляльки, де ляльки були в українських строях, до її підготовки залучали студентів-дизайнерів. А сьогодні загадковий світ казки наповнився порцеляновою лялькою. Тут близько тисячі лялечок з різними виразами личок: серйозні й усміхнені, запитальні й засмучені… Це все нам дарує давній друг музею Лео­нід Георгійович Соколов. Він уже подарував нам 5 різних виставок.

Леонід Георгійович збирав ці ляльки протягом багатьох років. З кожної поїздки привозив своїм діткам подарунки. Таким чином виникла ця колекція, яка нам дарує різні святи ляльок, представляє і українську казку, і європейську, і світову. На цій виставці представлена європейська порцелянова лялька, яка з’явилася у середині ХІХ століття: німецька, італійська, французька. Личка, ручки і ніжки таких ляльок робили з порцеляни. Відвідувачі виставки можуть побачити в окремій експозиції процес виготовлення такої іграшки.

Зараз світ заполонили іграшки з полімерів. Але ми не знаємо, чи збережуться вони так само, чи матимуть такий приваб­ливий вигляд через десятки років, як ці порцелянові.

Ми з Леонідом Георгійовичем домовилися, що на виставці творитимуться різні дива. Тут є казкове крісло, сидячи в якому загадують бажання. А поруч чарівна троянда, до пелюстки якої треба торкнутися, щоб бажання збулося”.

В експозиції є різноманітні композиції: ось маленькі лялечки-немовлята в колисці; а ця лялечка плете рукавички та шкарпетки, у ящичках нижче представлені всі необхідні для цього речі; а тут зібралися найвеселіші — клоуни, скоморохи тощо. Виставка зроблена зі смаком і великою любов’ю.

Обіцяні дива почалися вже на відкритті виставки — усі діти з рук колекціонера отримали чарівних зайчиків із шоколаду. Дванадцятеро дітей, які представили на конкурс свої улюблені іграшки, отримали шоколадних зайців більшого розміру.

На додаток поважне журі у складі громадського діяча Володимира Гонського, голови НСПУ Михайла Сидоржевського, заступника директора музею Раїси Сеннікової визначило чотирьох переможців — володарів найоригінальніших ляльок і вручило їм особливі подарунки.

Цілий місяць, доки триватиме виставка, діти можуть сідати в чарівне крісло і загадувати бажання, які обов’язково здійсняться.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment