Праця «Просвіти» на Самбірщині та у Рівному

Віра БОДНАРУК,

професор, голова ТУМ (США)

 

Члени самбірської “Просвіти” під проводом голови Олександри Сумарук активно співпрацюють із довколишніми осередками. Вони замовили банери з історії “Просвіти” на Самбірщині, які передадуть усім місцевим осередкам. Готуються до другої зустрічі з героєм АТО, колишнім головою “Молодої Просвіти” М. Сиротою. У Рудках голова осередку і керівник музею визвольних змагань Оксана Фещин провела конференцію до ювілею митрополита Андрея Шептицького. У Стрию поставлено дитячу оперу “Лісова школа” (були присутні автори: лібрето Теодори Савицької, музика Богдани Фільц). На листопад заплановано вечір до 130-річчя Михайла Скорика (батька Мирослава Скорика, який був директором гімназії в с. Лука, а потім директором педагогічної семінарії в м. Самборі). На грудень заплановано конференцію до 155-річчя засновника “Просвіти” на Самбірщині др. Данила Стахури.

“Просвіта” в Рівному невтомно працює з молоддю, намагається видавати якнайбільше книжок для молоді та пересічного читача. Провід виховує нове покоління, яке б знало історію та шанувало своїх визначних людей і героїв. Вони дбають, щоб погруддя Шевченка, встановлене 1939 року, було впорядковане. Щороку в травні, у день перепоховання Шевченка, організують захід за участю школярів, де учні виконують пісні та поезії поета.

Просвітяни подбали, щоб управління культури у вихідні дні влаштовувало в парках міста концерти української музики. За участю учнів шкіл відбуваються благодійні ярмарки для збирання коштів для воїнів АТО. В музеї “Просвіти” провели презентацію “Кобзарів” та книг про Шевченка, виданих “Просвітою” Рівного. В червні просвітяни відвідали Берестечка (“Поле Берестецької битви”), куди з’їжджаються тисячі людей, щоб вшанувати пам’ять полеглих козаків.

У планах видати дослідження академіка Миколи Жулинського про Зінаїду Тулуб “В краю безкраїм за Уралом” та книжку повстанського керівника Степана Хріна “Зимою в бункері”.

Протягом 25-років свого існування Товариство Української Мови (ТУМ) в США дуже плідно співпрацює з активістами “Просвіти” в Рівному — Євгенією Гладуновою та Михайлом Борейком. Також шануємо за невтомну працю голову “Просвіти” в Самборі Олександру Сумарук, з якою ТУМ співпрацює останні 10 років.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment