Слобожанське літо

У Тростянці, що на Сумщині, відбувся V районний фестиваль-конкурс української естрадної пісні “Пісенне літо—2015”. У виступах конкурсантів звучали пісні, створені на музику та слова українських композиторів і поетів, які виконують вітчизняні співаки. І всі пісні цього разу лунали українською мовою.

Член журі конкурсу, виконувач обов’язків начальника Тростянецького районного відділу культури Володимир Забавський напередодні фестивалю побажав усім його учасникам успішних виступів, щоб у їхніх душах завжди панували прекрасні почуття. А завдання конкурсу, за його словами, — допомогти розквітнути новим талантам.

За перші місця у номінаціях від 14 до 17 та від 18 до 35 років змагалося 23 учасники. Серед конкурсантів — представники Тростянця та майже всіх сіл району.

Найчастіше під час пісенного конкурсу лунало слово “любов”. Любов до рідної землі, до України, батьків, коханої людини. І це не дивно, адже з цього слова починається все у нашому житті. Не могли учасники фестивалю-конкурсу обійти і те, що хвилює кожного з нас. Пісні “Повертайся живим” про наших воїнів, які сьогодні віддають своє життя за Україну на Сході, та “А мати жде” про матір, яка не дочекалася свого сина з війни, нагадали сумні реалії нашого сьогодення, які не можна забувати ні на мить. До своїх виступів молоді виконавці добирали твори, народжені в різних регіонах країни, і, очевидно, це було зроблено свідомо, аби ще раз підкреслити, що Україна у нас єдина.

Як наголосив член журі фестивалю-конкурсу, заслужений працівник культури України Володимир Перетятько, на цьому конкурсі були переможці, але не було переможених. Зростає кількісний і якісний склад учасників заходу. Усім виконавцям вручили дипломи, у кожній віковій категорії визначені по три лауреати, а ще двоє молодих співаків отримали призи симпатій глядачів.

А ми попросили поділитися своїми враженнями переможців фестивалю:

Аліна Рева, село Мартинівка Тростянецького району, перша премія у віковій категорії від 18 до 35 років.

— Уже не вперше беру участь у цьому фестивалі. Під час “Пісенного літа—2011” виборола перше місце у віковій категорії до 17 років, а тепер уже “підросла”, аби перемогти у змаганні дорослих виконавців. Зараз навчаюся на соціального педагога у Сумському педагогічному університеті. Думаю, що й далі братиму участь у пісенних фестивалях. Сьогодні відчуваю справжню ейфорію.

Катерина Гонтар, Тростянецький районний Палац дітей та юнацтва, перша премія у віковій категорії від 14 до 17 років.

— За останній рік я брала участь фестивалях “Співоча веселка” та “Голос мрії”, що відбувалися в Сумах. Дуже хвилювалася перед сьогоднішнім виступом. Перемога стала для мене несподіванкою. Дуже класно, що я перемогла. Впевнена, що попереду в мене ще багато творчих звершень.

Євген Катриченко, голова журі пісенного конкурсу:

— З кожним роком зростає рівень фестивалю, збільшується кількість його учасників. Ми не повинні зациклюватися на буденних справах, маємо завжди приділяти увагу розвитку націо­нальної культури. Вважаю, що конкурс вдався. Його переможці стануть учасниками 25-го Всеукраїнського фестивалю “Боромля—2015”. Шкода лише, що цього разу конкурсантами були лише представниці прекрасної статі і так не вистачало чоловічих голосів.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment