Унікальна книга

Георгій ЛУК’ЯНЧУК

Київська православна богословська академія святкує своє 400-ліття. З нагоди славного ювілею заснування (1615—2015) в академії відбулася презентація унікального і за внутрішнім змістом, і за зовнішнім оформленням видання: “AXIOS: таїнство людської природи”. Книга видана з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета видавничим відділом УПЦ Київського Патріархату. Ініціатором і упорядником видання став Андрій Мацола, за що адміністрація й викладацький та студентський колектив складають меценату глибоку подяку.

На презентації, що відбувалась у залі академії на території Михайлівського Золотоверхого монастиря, були присутні та виступили з мудрими філософськими промовами Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та ректор Київської православної богословської академії Єпіфаній. З вітанням з нагоди 400-ліття академії виступив представник Афонської богословської академії, де проходять частину свого навчання і студенти Київської академії. А всіх присутніх, серед котрих були знакові особистості вітчизняної інтелігенції й представники депутатського корпусу Верховної Ради та Київради, вітав своїм чудовим виконанням хор академії, який поціновувачі прекрасного можуть почути під час недільних богослужінь у Михайлівському Золотоверхому монастирі.

“АХІОS: таїнство людської природи” складається з одинадцяти розділів, серед яких такі важливі для кожного віруючого та й навіть для тих, хто сумнівається в існуванні Бога, теми, як: “Сенс людського життя, становлення особистості та доля людини”, “Страждання та хвороби людини”, “Шлюб”, “Корисне правителям і керівникам”, “Смирення і покаяння”, “Молитва”… Сьогодні, коли шалений темп світського життя не дозволяє мирянину приділити багато часу та уваги ретельному вивченню біблійних текстів, це видання має особливу цінність. У ньому дуже стисло і водночас глибоко викладено вкрай важливі думки та висновки, які можуть бути почуті та усвідомлені людьми, котрі відчувають на собі тиск щоденних проблем, брак часу для роздумів, шалене інформаційне навантаження, необхідність вирішувати тисячі дрібних житейських питань, які постійно відволікають від усвідомлення істини та заважають зберігати віру в серці… Найважливіші питання людського життя, розглянуті коротко, стисло, але в зрозумілій та близькій сучасній людині формі, — у цьому й полягає особлива цінність та унікальність книги.

“Саме зараз надзвичайно важливо в цьому неспокійному світі, в умовах інформаційного перевантаження, коли прості істини стають непомітними в загальній метушні, відновити відчуття таїнства нашої особистості. Особливо важливе слово “таїнство”. Хто я? Що я? Чого я хочу? Яка моя мета? Для людини дуже важливо мати пізнання в таких чотирьох речах:

Про таїнство людської особистості.

Про бажання та діяння людини.

Про те, як ми керуємо цими бажаннями і діяннями.

Про наслідки при неправильному керуванні.

Таким чином, головною цінністю увесь час була і залишається людина, а всі її починання — це атрибути, які забезпечують збереження цієї цінності — не втратити людського обличчя. В людській особистості присутні три дуже важливих і виняткових начала — здатність до:

свободи;

глибинного спілкування (взаємовідносин між нами);

розвитку.

…Ми повинні зберігати абсолютну цінність людської свободи, адже немає нічого важливішого, аніж дії, усвідомлено вчинені особистостями, громадянами й їх лідерами на благо світу, дії, що змінили історію світу. При цьому свобода означає наявність можливості вибору і здатності розрізняти Добро від Зла. Істинна людина керується можливістю зробити вибір серцем. Такий вибір — це дар, який Бог дав кожній людині”.

 

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment