Волонтерський рух у зоні АТО — унікальне явище

Петро БУДИЧ,

м. Київ

 

Діяльність волонтерів у зоні АТО на Донбасі — це унікальне явище, аналога якому немає у світовій історії. Українські волонтери — відважні, сміливі, мужні, активні, винахідливі, творчі особистості. Серед них — Мирослав Гай. За його спостереженням, Україна посилає на війну найкращих, найдосвідченіших лицарів, яких називають кіборгами, а Росія — найгірших людей та багато зброї. З кожною російською “гуманітарною допомогою” активізуються російські найманці, гинуть наші воїни, мирне населення.

У зону АТО часто їздить відома співачка, композиторка, заслужена артистка України Леся Горова. Вона організовує концерти для наших бійців, а також привозить допомогу. Люди радо відгукуються на її заклики та жертвують свої заощадження на потреби армії. Військові радіють кожному її приїзду. Вона заряджає їх своєю енергією, сприяє підвищенню бойового духу. Багато артистів-патріотів також займаються волонтерством.

У зону АТО приїжджають волонтери з різних країн світу, особливо з тих, де значна українська діаспора (Канада, США, Австралія, Португалія, Італія тощо). В деяких країнах створюються волонтерські громади допомоги українським військовим. З місією допомоги до вояків часто навідуються священики УПЦ КП і УГКЦ. Вони привозять найнеобхідніші речі, а головне — духовну підтримку. Бог завжди на боці тих, хто захищає своє, — стверджують священики. При добровольчих батальйонах є багато священнослужителів, які виконують функції капеланів.

Часто в зону АТО приїжджають свободівці. Вони допомагають бійцям батальйонів “Січ”, “Закарпатська Січ”, “Айдар” та ін. Нещодавно таку поїздку здійснила делегація Київради на чолі зі свободівцем Русланом Андрійком. Ці поїздки дуже небезпечні, бо російські найманці щільно обстрілюють дороги й позиції українських військових.

Волонтер Сергій Злючий, який очолює волонтерські місії від громади Дніпропетровщини, зазначив, що нині найпотрібніша для бійців сучасна високоточна зброя з набоями, надійна бронетехніка, безпілотники, маскувальні сітки, майки, шкарпетки тощо.

Свободівці Тарас Пасека, Валерій Гладунець, Анатолій Пушкін, народний депутат Михайло Головко передали захисникам автомобіль-позашляховик, спальники, бронежилети, засоби зв’язку, медикаменти, планшети, протиударні навігатори-телефони, рації “Бао­фен” з додатковими антенами та батарейками, одяг, харчі тощо. Таких прикладів багато.

Рух “Українські волонтери” набрав масового характеру під час Революції гідності, а ще більшого масштабу — після початку російської агресії супроти України. Серед волонтерів — люди різних суспільних прошарків. Міжнародні експерти визнають, що у жодній країні світу не зафіксовано такого потужного волонтерського руху. Зараз створюються цілі волонтерські об’єднання. Наприклад, Кулінарська волонтерська сотня Кіровограда, яка доставляє в зону АТО нашим бійцям кулінарні вироби. А Десятинна волонтерська сотня Італії 10 % своєї зарплати відраховує на потреби українського війська. Ця волонтерська сотня також збирає кошти для бійців, закуповує й пересилає їм необхідні речі, залучає до своїх лав нових членів.

Однак трапляються так звані “волонтери”, які наживаються на цій діяльності, дискредитують справжніх подвижників. Таких повинні виявляти й суворо карати правоохоронні органи, щоб відбити охоту до легкої наживи та шахрайства.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment