Треба діяти!

Валентина КОНОВАЛЕНКО,

ветеран праці, дитина війни

 

Шановне “Слово Просвіти”!

Уважно читаю всі статті та листи читачів про становлення нашої України, її історії, культури, мови та національних героїв. Ось лист від Павла Мовчана та Головної Ради “Просвіти” до Порошенка. Лист хороший, але чи прочитає його Президент? Наш Президент гарно говорить, часто чуємо, що у нас єдина державна мова українська. Але це пусті слова, бо не підписаний свого часу Турчиновим закон про скасування закону Ка-Ка і досі діє. Чому? Боїмося нахабства нашої сусідки, то яка ж ми нація і держава? Коли над нами є господар?

Але ж усьому світові давно зрозуміло, що державна мова об’єднує всі національні меншини в кожній державі, а в нас господаркою є мова агресора — російська. Я, звичайна українка, думаю, що представники “Просвіти” повинні не просити зустрічі з Президентом, а вимагати, а також вимагати підписати відміну Закону Ка-Ка, а в новій Конституції 10 статтю про українську мову як державну поставити на перше місце.

Я добре знаю, що наш ефір розпродали чужим (хоч вони й народилися в Україні) олігархам, і думаю, що вони виховані на російській культурі й мові, і тому не люблять українську, але хочуть користуватися українською власністю. То хай підкоряються законам України і працюють на розвиток української мови та культури. Ми хочемо з екранів телебачення чути українську мову, пісню, кіно, вистави, а не повторення по кілька разів того самого російського продукту. Телебачення нам коштує дорого, а дивитися там нічого, крім реклами тощо. Ми із задоволенням дивилися УТР — міжнародний канал, бо там були передачі трьома мовами (українською, російською, англійською), ми обирали ту мову, яку хотіли. Там були дитячі передачі, чудові концерти… тепер того каналу нема. Чому?

У числі 25 за 2015 р. прочитала про сесію Головної Ради “Просвіти”. Члени Ради говорять усе правильно, одна біда — розмови нічого не змінюють і треба діяти. А кому, як не нашій еліті це робити? Наш народ розумний, талановитий, одну ваду маємо: чекаємо на когось звідкись, а самі лише говоримо.

Тільки хтось в Адміністрації Президента сказав, що треба вчити англійську, — всі взялися вчити. А української як не знали, так і не знатимуть… а навіщо? Адже є російська, яку в СРСР просто примушували вивчати, а з дозволу української влади чимало високопосадовців її використовують на державній службі.

Тож треба вимагати, щоб спочатку усі вчили українську, а потім англійську, російську та інші, бо буде знову те саме, що в СРСР.

З повагою — уся моя сім’я.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment