Фестиваль оперного мистецтва у Кам’янці-Подільському

Володимир ПРОКОПОВ

 

Опера_Коза-дереза

У місті Кам’янці-Подільсь­кому відбулася масштабна культурна подія — Фестиваль оперного мистецтва та класичної музики “Опера в мініатюрі”. Це насичене та різножанрове дійство організував та з успіхом провів місцевий Клуб поціновувачів оперного мистецтва “Секвенція”, який півтора року тому заснували і сьогодні очолюють сестри Олена та Інга Лютаревичі.

Постановка опери італійського композитора Джакомо Пуччіні “Тоска” відбулася просто неба на Вірменському бастіоні у Старому місті. Академічним симфонічним оркестром Хмельницької обласної філармонії диригував Тарас Мартиник. Головні партії виконували лауреати міжнародних конкурсів оперного мистецтва О. Лютаревич (сопрано, Україна) — учасниця проекту “Пам’яті Лучано Паваротті”, Італія, володарка гран-прі конкурсу “Belcanto”, м. Київ, 2013 р., Емануеле Сервідіо (тенор, Італія) — соліст оперних театрів Італії та світу, Отар Накашідзе (баритон, Грузія) — соліст Національного театру опери та балету Грузії, володар звання “Кращий баритон” на фестивалях Австрії, Румунії, Італії, ідейний сподвижник оперних постановок у Кам’янці-Подільському. Інші партії звучали у виконанні поляка Войцеха Елбановського, українців Олега Ланового, Степана Дробота, Катерини Овчарук. Масові сцени відтворювали Хмельницький академічний муніципальний камерний хор (художній керівник Ігор Цмур), учні Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи (директор Іван Нетеча).

Дитячу комічну оперу українського композитора Миколи Лисенка “Коза-дереза” виконали учні міської дитячої хорової школи за допомогою викладачів Ірини Драган, Марини Федорової, Оксани Томків, концертмейстера Тетяни Боршуляк у актовій залі Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець”. Художній керівник постановки — О. Томків.

Концерт інструментальної музики “Гармонія струн” за участю Ярослава Аліксійчука (бандура), Ігора Тарнавського (гітара), Євгена Безенара (гітара) відбувся у кафедральному костелі святих апостолів Петра і Павла.

Вечір аргентинського танго відбувся на літній терасі ресторану “Ля мажор”.

У Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтв фортепіанну музику виконували соліст Тернопільської філармонії Олег Кирилюк, викладачі коледжу, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Олег Котюк та Оксана Воробйова.

Представники культур України, Грузії, Італії, Польщі, Бразилії, Вірменії, Абхазії об’єднались у концерті вокально-інструментальної музики “Мій рідний краю”, який представляли у літньому дворику НІАЗа “Кам’янець”.

48 співаків узяли участь у І Міжнародному конкурсі вокалістів “Impreza”, три тури якого пройшли у дитячій хоровій школі. До складу журі увійшли Е. Сервідіо (голова журі), О. Накашідзе, О. Лютаревич, О. Томків, Женуіна Массола (Бразилія), І. Лютаревич. Лауреатами першої премії стали Інна Калугіна (м. Івано-Франківськ, 1-ша вікова категорія) та Блайз Малаба (Демократична Республіка Конго, 2-га вікова категорія). У рамках конкурсу відбулися майстер-класи Е. Сервідіо, О. Накашідзе, О. Лютаревич, семінар із гігієни голосу, який провів Євген Воєвідка, ЛОР-фоніатр, композитор, співак і актор.

Кульмінацією фестивалю став гала-концерт, який відбувся у сквері “Гунські криниці”. Звучала світова та українська класична музика, сольні та ансамблеві номери з опер, українські народні пісні. Своє мистецтво кам’янчанам та гостям міста дарували Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії, яким диригували Олександр Драган та Т. Мартиник, солісти Е. Сервідіо, О. Накашідзе, О. Лютаревич, заслужена артистка України Фатіма Чергіндзія (сопрано), С. Дробіт (баритон), Елеонора Паронян (віолончель), Мирослава Слєсар (фортепіано), О. Томків (сопрано), О. Кирилюк (фортепіано), І. Калугіна (сопрано), Б. Малаба (баритон).

Проведення цього вражаючого фестивалю стало можливим завдяки підтримці міського голови Михайла Сімашкевича, управління культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації, НІАЗа “Кам’янець”.

Усі заходи фестивалю збирали численну аудиторію, що свідчить про зацікавленість кам’янчан, гостей міста класичною музикою, потребу у високому мистецтві, наявність у нас митців, здатних його творити. Тому озвучена під час гала-концерту ідея-мрія про побудову оперного театру в Кам’янці-Подільському, як на мене, не така вже й утопічна.

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis

Related posts

Leave a Comment